Aina jossai vaiheessa baari-iltaa alkaa väsyttää, eikä jaksa tanssia ja bilettää kunnolla.
Mitä pitäisi ottaa että jaksaa koko illan juhlia, tanssia, aamuun asti pitää hauskaa?
En tiedä miten pitäisin itseäni muutenkaan hereillä, nukun joka aamu pommiin, väsyttää kokoajan ihan
tolkuttomasti. Mikä piristäisi? Jokin hyvä piriste? Vaikka joisin 4tölkkiä energiajuomaa, niin väsyttää vaa enemmä ja hirveä vessahätä. Kahvi ei tehoa, kofeiinitabletit, ei!
Mitä siis pitäisi vetää nassuu, et jaksais?
Miten valvoa koko yö?
36
16732
Vastaukset
- dfghdfghdfhgdfhdh
Vaihdapa terveellisempään ruokavalioon ja ala liikkumaan säännöllisesti ja kunnolla. Kai se väsyttää jos keho on tottunut olemaan tekemättä mitään ja kun energiaakaan ei tarvitse tuottaa/varastoida kun sitä ei tarvita ja sitä saa kuitenkin energiajuomasta.
Toki jos näin jo teet niin sitten en osaa neuvoa. - iojioj
Amfetamiini pitää liikkeessä koko yön
- dfsjfg
tykkäsin
- ewofpo
Tuo on täysin totta. :D Pikkasen A-vitamiinia nii kyllä siinä valveilla pysyy ja jaksaa bilettää hyvin.
- joraajaaa
mihin aikaan menet arkisin nukkumaan? Ei väsymykseen auta muu kuin uni. Jos kyse on huonosta unenlaadusta suosisttelen tohtorilla käyntiä ^ ^ Kannattaa unohtaa tommoset nassuttelut ja oikeesti nukkua. Pikku tirsat ennen bailausta auttaa...ja yleensä aamuun asti valvominen ja joraus vaatii tosi hyvän fiiliksen.
- xzcsdf
Alat narkkariks niinku muutkin tyhjäpää-bilettäjät, jos et jo ole. Tyhjä pää sulla selvästi on jo.
- näin mennään
Itselläni se valvominen vaan tulee luonnostaan. Valvon suoraan vaikka pari päivää ilman ongelmia.
Kai siihen vaan pitää totuttaa itsensä. Pitää olla jotain mielekästä tekemistä väsymyksen estämiseksi. Jos sattuu tulemaan tylsää, väsähtää helposti.- geiogjdoig
vedä piriä niin varmasti jaksat valvoa ja tanssia koko yön :)
- yritä ymmärtää
projkekt k anfe¨kaliinminofpdåsäa'
- klhgfdv
juo ed scizzoo ----> toimii ;D
- ES dude
osta ES!
- jjeaaaaaaa
Eiks se oo niin et ku valvoo 24h niin olotila vastaa 1,0 promillea? Piti muuten tonn yhteenlaskun tulos laskee laskimella,... :D
mulle tää o helppoo
- ES JONNE
Älä valita, ota ES
- Anonyymi
Joel
- bjhk
koita nukkua vaikka joku 30min-2h ennen bileitstä :)
- HHHEIIE
Osta ES
- yö-eläin
"Eiks se oo niin et ku valvoo 24h niin olotila vastaa 1,0 promillea?" onks toi oikeesti totta,koska olen joskus valvonut 3vuorokautta.. olo oli kyllä hyvin sekava mutta että promilleja?
- mitäsvadduu
joo siis saatta vastatakkin reaktiokyvyn kohdalla mutta et sä känniä valvomalla saa. 1 promille on muutenkin sen verran laaja käsite kun sitä vertaa eri ihmisissä. en tiiä =D
- dddddddddds
Essoja ja spiidiä!!! Im luvin it!
- sasasasadsvasa
Maailman yksinkertasin asia on valvoa koko yö... -.-
- fdg
Paskat
- kakkahätä?
työnnä metrin pituinen keppi poikittain perseeseen ni ei vittu varmaan väsytä
- en oo es jonne
Jdjfidkzkjdiakkfjakd
:-[ o_O :-) :-( ;-) :-O:-C - jokurandom.
Vaihtas coca colaa nii luulis helpottavan
- Tietäjä
Vuorokauden valvominen, ainakin omasta kokemuksesta, ei ole yhtään kuin alkoholin vaikutuksen alaisena. Omasta mielestä siitä ei tule muutakuin väsymystä. Ja ylipäätään ketjun aloittaja; Valvominen ei ole kovin terveellistä, varsinkin jos sinulla on jo väsymystä aiemminkin, tosiaan se liikunta ja ylipäätään tarpeeksi pitäis saada sitä unta. Jos olet edellisenä yönä nukkunut 4h, niin et kyllä jaksa valvoa seuraavaa päivää, eli tätä kyseistä " koko yön bilettämispäivää "
- hih2
Meinasin just tulla sanomaan tänne et ekstaasi/amfetamiini pitää kyl hereillä, et varmana saa unta, mut joku tuliki ehdottamaan jo et amfetamiini. Sillä pysyt kyllä hereillä, et vahingossakaan väsähdä ja silmät ku lasertähtäimet ;)
- Anonyymi
Aion ite valvoo kaverin kaa koko yö
- Anonyymi
Määkin
- Anonyymi
älä. mene nukkumaan
- Anonyymi
Jos haluut valvoo koko yön niin 1. Hanki pari kaverii mukaan 2. Juo paljo hiilihappo juonia ja sokeripitosta syötävää ja vää yritä valvoa
- Anonyymi
Itse menen klo 22-1
- Anonyymi
Syö terveellisesti,nuku edeltävä yö sopivasti (mutta älä liikaa) ,liiku edes vähän ja ota protsku juoma (PS älä joka pv) niin minä ainakin jaksan
- Anonyymi
nappaat siinä 2 maissa pikkasen jalostettua heroiinia alkaa ilta menemään mukavasti seuraavan päivän puolelle
- Anonyymi
Energiajuomat on huono juttu ite niitä en juo
- Anonyymi
mä pystyin parhaten valvoo ku join vettä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2463342Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3632988Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,192005Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.821861Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e651778Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131553- 1251512
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4841423Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11414