Räminää

Jakopää on kunnossa vm. 2000 2.0 bensakoneessa, mutta mistä kuuluu räminä tai onko Bosch laturissa jotain vikaa. Tässä on kierrokset keskikesälläkin käynnistettäessä yli 1000 r/ min.
11742
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

kokeile heiluttaa laturin hihnapyörää, eiluu jos laakerit loppu

Äänestä
  • Eikös Toyon kuulukin rämistä ja kolista.

    Äänestä

sehän käy sittenkin.

Äänestä

On Brasiliasta...?

Äänestä
  • Boschin osia valmistetaan Intian, Brasilian, Kiinan ja Venäjän tehtailla.

    Äänestä

kuulosuojaimet, anopille ei tarvii olla.

Äänestä
  • Laturi pitää saada kuntoon saatanan typerys.

    Äänestä

Jakopää rämisee kylmänä ku öljynpaine ei saman tien nouse eli kone käy muutaman sekunnin ilman öljyä ja se on ihan normaalia

Äänestä
  • Vaikka laakerit ja hihnat ovat kuin uusia, niin ääni tulee jakopään kannen alta, kun tarkemmin kuuntelee. Joku toinen öljy voi auttaa asiaan (5w-40 tilalle 0w-40).

    Äänestä

Voi olla vaihdon tarpeessa.

Äänestä
  • että kulkuneuvo on vaihdon tarpeessa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylmäkäynnistyksess kirjoitti:

Jakopää on kunnossa vm. 2000 2.0 bensakoneessa, mutta mistä kuuluu räminä tai onko Bosch laturissa jotain vikaa. Tässä on kierrokset keskikesälläkin käynnistettäessä yli 1000 r/ min.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu