Juu osa vangeista on kovia naamoja ja entiset vangit mukaan luettuna mutta minua itseä eniten vituttaa sellaiset kriminaali tyypit jotka ovat paskahousuja sanan varsinaisessa mielessä.Kerran tässä sattui pieni kahakka ja sen jälkipyykkinä vittuilua krinaali porukalta kun yhden kanssa oli vähän sanomista niin tämä tyyppi sitten haali muita tuttuja avuksi,hitto kyllä mullakin tuttuja on jotka eivät ole rikoksiin syyllistyneet ja he harrastavat puolustuslajeja,potkunyrkkeily,jujutsu,,,,,mutta en nyt niin lapsellinen ole että heitä mitenkään avuksi halua vaikka kylläkin niin melkein on ettei mitää väkivallan uhkaa ole kun rauhallinen luonteeltani.
Saatana noi hörhö porukat kun luulevat että voivat tehdä mitä vaan mutta sitten itkevät kun turpiin tulee.Jopas jotakin kun kerää porukkaa.
Veljeltä vitiin viinat kellarikylmiöstä jonkin aikaa sitten ja tekijä oli sellainen että hänen huoneiston ovi sen näköinen että 100 kertaa murrettu läpi.
Perkele kun veljen nyrkkiä syyhytti mutta ei viittyny vetää turpaan ajatellen persereikä porukkaa mikä vois tulla vastaan.
Tiedän 3 tappajaa ja he ihan ok tyyppejä,yhden niistä olen ryyppäillytkin kohtuullisessa määrin ja noi tekijät tehnyt rikoksensa 20 vuotta sitten ja ei sen jälkeen mitään.
Miehet on miehiä mutta paskahousut on erikseen.
paskahousu
13
774
Vastaukset
- asiat selvitellään
Kuka on Suomen kundi kriminaaliliporukoita ajatellen joka pärjää nyrkeillä.Veksi varmaankin tietää Tampereen tilanteen kuka on rautanyrkki.
Aseet ja puukot ovat apuna latvasta lahonneilla.- on sovinnon päälle
vielä otettu tiukat napsut viinaa ja vetäisty pienet "miestenväliset".. Liitto on Wanha!!
- Sovinnon työntö
on sovinnon päälle kirjoitti:
vielä otettu tiukat napsut viinaa ja vetäisty pienet "miestenväliset".. Liitto on Wanha!!
Liitto on nuori. Munaa imetään ja ollaan kuin vanhat ruunat heinäpellolla kesäkiiman aikaan. Anuskin on russattu jo siihen malliin jot mahtuu isompikin Jorma aukosta sisälle. Työntö ja taas ulos. Aaah sitä nautinnon hurmaa. Niin ja liitto on vielä nuori, niin tosi nuori.
- Anonyymi
Sovinnon työntö kirjoitti:
Liitto on nuori. Munaa imetään ja ollaan kuin vanhat ruunat heinäpellolla kesäkiiman aikaan. Anuskin on russattu jo siihen malliin jot mahtuu isompikin Jorma aukosta sisälle. Työntö ja taas ulos. Aaah sitä nautinnon hurmaa. Niin ja liitto on vielä nuori, niin tosi nuori.
Mää tai sää viedään huumeita japaniin
- pahoinpitelyn uhri
Vain raukka mies hakkaa toista nyrkeillä, puukolla ym. Tai ampuu aseella kuoliaaksi. Ihminen joka on älykäs ja muut huomioonottava eli siis normaali. Ei tee tuolla tavalla. VAin raukka on se joka toisen kimppuun käy aseen kanssa. Tai toista hakkaa vielä sen jälkeen kun toinen on puolustuskyvytön
- -vanhanajanvenkula-
Vaanpa ketään en ole tirvaissut. Koskaan. Kassakaappeja vain avannut.
- Anonyymi
-vanhanajanvenkula- kirjoitti:
Vaanpa ketään en ole tirvaissut. Koskaan. Kassakaappeja vain avannut.
Vaihda heti alaa ja ryhty jormaksi. palkkio
- Anonyymi
Raukka paska0
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Raukka paska0
Osta viinaa ja pasko housut! HETI!
- Anonyymi
-vanhanajanvenkula- kirjoitti:
Vaanpa ketään en ole tirvaissut. Koskaan. Kassakaappeja vain avannut.
Eihän kukaan tietysti julkisuudessa survaisisi turpaan, mutta salassa tulee survaisseeksi jotain wokea aina sairaalakuntoon asti. Mikä oikein on!
Voisitko vihdoin avata Tiitisen kassakaapin. Se on ollut lukossa jo 28 vuotta.
- Anonyymi
Eihän kellarikylmiössä tai verkkokellarissa pidä säilyttää mitään millä on vähänkään arvoa. Romuvarastona sitä voi käyttää. Oveen ei kannata edes lukkoa laittaa, viekööt jos kelpaa.
- Anonyymi
Suomessa yksikään kriminaali ei pärjää nyrkeillä..
Tekisi mieli antaa noille "koviksille" isän kädestä
Paskahousuja koko sakki.. Joo uhatkaa jollain naggi isokorvalla.. Kovat tietää - Anonyymi
Vielä nää kovikset
- Anonyymi
Sitten nämä puukottelevat piripäät ja istuvat liskolla kun pelottaa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1493730Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki963612Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423153Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest182511- 1812172
Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu251367- 951221
Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja241061Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt691008Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt116989