Kepuli puhuu Persuista. Hauskaa.
Persut
Iivana Herbes
5139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä persujen kannattajista tulee mieleen perspuoli. Eikö sitä sanota, että laitapuolen kulkijoiden persuskin laahaa maata? Soini tosin muistuttaa nykyisin joulukinkkua, ei silti Sirkka-Llisa Anttilan tehotuotantolaitoksessa lihotettua. Kohta tarvitaan Soinin mahalle oma työntökärry. Herran päivät ovat herran päiviä. Kepuleista tulee mieleen Kelju Kojootit ja sinusta idiootti.
Äläpä herjaa, se on semmoinen suomalainen sanonta puolueesta riippumatta että kun housunpersuus loppuu niin puolipohjat alkaa.
koko hallitus täyteen persuja, tulisi mamuille lähtö kotimaahansa! Eihän näin tietenkään käy, mutta saahansa sitä toivoa! Ennen oli suomalaisilla paremmin, kun yhteiskunta piti huolen vain omistaan. Nyt omat jätetään oman onnensa nojaan ja hyysätään mamuja! Senkö takia isämme taistelivat sodassa, että Suomi voisi elättää kaikenmaailman elintasopakolaisia. Ainakin minä äänestän persuja!
Oletkohan täysi-ikäinen?
Kuvitteletko tosiaankin, että persut voisivat hallituksen vallatessaan häätää suomesta pois, kaikki, jotka sinä haluat? Eduskunnalla, ja laillako ei ole merkitystä? Maahanmuuttajista suuri osa on suomen kansalaisia. Tiesitkö sitä?
Montako senttiä luulisit saavasi lisää, jos suomessa ei olisi maahanmuuttajia?
Paljonko sait etuja, ennen kun heitä oli?
Lempinimiä tulee ja menee. Kari Suomalainenkin jo aikoinaan keksi Kepulle sopivamman lempinimen: Suomen Keskusta = Suokusta.