Samsung E2370

Onko kellään kokemuksia ko puhelimesta.

Ennen kaikkea kiinnostaa tietää äänenlaadusta, onko hyvä vai huono.
1649
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tätä oli joku muukin tainnut kysellä, kerronpa omia kokemuksia siis:

Perusluuri. Ostin M110:n tilalle kun alkoi tiivisteet ja kuori irtoilla. M110 puuttui mm. värinä(?), eli ei saanut yhtäaikaa värinähälytystä ja ääntä.
Hieman kyllä paistaa samsungin halpamallius, eli ominaisuuksia puuttuu jännistä paikoista ja käyttöliittymä jotenkin kömpelömpi kuin B2100:ssa, vaikka kovin on samankaltainen. Ääni ja värinä sentään ovat nyt saatavilla. Tässä omia huomioita viikon käytön jälkeen. Näissä hieman verrataan B2100:n ja M110:n.
- Juuri huomasin että tekstiviestiääninä ei voi käyttää muita kuin luurin omia 4 ääntä, ei siis mp3. Soittoääniksi kyllä kelpuuttaa omia ääniä.
- Varoitusääniä yms ei saa pois, eli näppäinlukon avaus päästää aina rasittavan tilulilun, paitsi jos on äänettömällä. Näppäinäänet toki saa pois
- Bluetooth palvelut jotainkin jännät. En ole näistä ihan expertti kun en ole juuri käyttänyt, mutta esim B2100 kun yhdistää Windows 7, tarjoaa suoraan esim yhdistämistä nettiin ja tiedostojen siirrolle tarjoaa suoraan vaihtoehdon. Tässä ei tarjolla mitään, tiedostot sai lähetettyä kyllä kun löysi Windowsista sen "lähetä tiedosto" toiminnon. Mutta suoraan ei siis "mokkulaominaisuutta" tarjoa tämä.
- En myöskään saanu Samsung PC studiolla yhteyttä Bluetoothin kautta.
- Vehje painaa ehkä hieman enemmän kuin kännykät yleensä, syynä melko iso akku
- Vehje ei myöskään ole niin kuminen kuin sukulaisensa, joten ote luurista tuntuu hieman huteralta kun liukas pinta ja painoa sen verran että huomaa pitävänsä jotain kädessä.
- Akunkestoa en osaa sanoa vielä kun vasta viikon ollut käytössä. Käytössä asetuksista löytyvä virransäästötila päällä, eli näyttö menee nopeasti pimeäksi yms.
- Kameraa en ole käyttänyt
- Kysymäsi äänenlaatu kai ihan hyvä, en ole ikinä huomannut missään puhelimessa "huonoa äänenlaatua".
- Jos äänenvoimaakkuus kovalla, kaiuttaa puhelussa aika rajusti toiselle osapuolelle tämän puheen.
- Ei vaikuta kovin vesitiiviiltä, toisin kuin nuo muut Samsungin "kestoluurit", esim takakansi ei ole millään salvalla kiinni.

Itellä tämä kelpaa , en käytä puhelinta muuhun kuin soitteluun/viestit, tärkein ominaisuus akun kesto.
Hieman harmittaa etten ostanut esim B2710 tai muuta "kalliimpaa versiota" , vaikka noista ei olekkaan kokemusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokemuksia? kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia ko puhelimesta.

Ennen kaikkea kiinnostaa tietää äänenlaadusta, onko hyvä vai huono.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu