Asuntojen/talojen tarjonta alkaa hipomaan kesän jälkeen taas ennätysalhaisia lukemin, etuovellakaan ei ole enää kuin hieman päälle 30000 asuntoa/taloa myynnissä. Olen huomannut että alueilta joita seuraan asunnot viedään suoraan sanottuna käsistä, moniin paikkoihin en ole edes kerennyt näytölle kun välittäjä sanoo jo ei oota. Pitää olla näköjään nopea ja räväkkä päätöksissä jos meinaa asunnon/talon saada. Pakko saada asunto ennen ASP-ostajia (30000 innokasta), muuten on jäänyt lopullisesti junasta.
Tarjonta hiipuu taas
Ostajaehdokas
4111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
juurihan sinne tuli 500 asuntoa lisää ? Omituista tuo "hiipuminen". ASP-ihmisten suhteen voit olla täysin huoleti. Suurin osa heistä ei ole saanut säästettyä edes sataa euroa määräaikaan mennessä.
500 asuntoa lisää? Mitä horiset?
Lukemat on ennätysalhaiset ja 5000 vähemmän kuin kuukausi sitten, y'mmärrän kyllä että jos asioita ei seuraa niin tuollaisia möläytyksiä voi päästä mutta eikö silloin kannattaisi olla ihan hiljaa?
Sinähän olet aina hokenut, ettei vuokralainen kykene säästämään mitään. Mites nyt yhtäkkiä sitten joku ASP pelastaakin suomen asuntokuplan:D Taitaa jäädä joidenkin myyntijunasta pudonneiden haaveeksi.
"Sinähän olet aina hokenut, ettei vuokralainen kykene säästämään mitään."
Nyt olet tainnut erehtyä taas ja aika pahasti.
"Mites nyt yhtäkkiä sitten joku ASP pelastaakin suomen asuntokuplan"
Mitä? Pelastaa asuntokuplan??
"Taitaa jäädä joidenkin myyntijunasta pudonneiden haaveeksi."
Et kai aikuisten oikeasti väitä että asunnot on nykyisin vaikeasti myytäviä?