Eipä ole nämä mestaripoliisit saaneet selville kuka venettä ajoi vaikka tälläkin palstalla uhottiin että varmasti saavat selville. JJ ei muista mitään, se on siinä, ei mistään syytettä. JJ nauraa pösilöpoliiseille!
JJ nauraa poliiseille
Hah-Hah
24317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Taitaa taas palstan yhden pösilön vakiohäirikön pillerit olla lopussa. Ei taida JJ:tä naurattaa edes poliisit, kun todennäköisesti aiheutti perhetuttavansa ja hyvän kaverinsa kuoleman.
Totta helvetissä nauraa, pääsee kuin koira veräjästä poliisin typeryyden takia.
Hyvä tietää, olet täydellinen idiootti.
Ei ole edes syyteharkinnassa saati saanut lainvoimaista, hovioikeuden tuomiota. Silti täällä jo syylliseksi leimataan, häpeä jos osaat!
JJ sai viikkokausia juonia juristinsa kanssa puolustusta. Kun poliisi yritti kuulustella oli muka liian sairas. Tämä uskottiin kun epäilty on julkkis. Tavallista pulliaista olisi kuulusteltu onnettomuutta seuranneena päivänä. Löperöä poliisitutkintaa, aivan luokatonta.
Oli varmasti tosi outoa että ratista löytyi omistajan koko suvun sekä lukuisien ystävien sormenjälkiä :D
Mutta poliisin mielestä on ilmeisesti outoa jos veneen omistajan sormenjäljet löytyy ruorista, on vissiin oletettavaa että JJ on aina ajellut jaloillaan :))))
Kuka poliisi nyt on sanonut, että on tosi outoa, kun ratista löytyi omistajan ja koko suvun sormenjälkiä ?
edes pitää ottaa:) ?? ÄLYHOI!! tietäähän tuon kuka muu tahansa paitsi poliisi että takuulla löytyy jj ja kavereiden ja lasten ja mummojen ja fanien sormenjälkiä:)
Eli millä järjellä selität sormenjälkien ottamisen tuollaisesta ruorista?? tainnut joku puuhapete poliisi leikkiä nerokasta ;))
Millähän nuo lähtis, ferrioksidilla vai magneettijauheella ?
Jj:n nöpöleegojäljet löyti tuulilasista kuljettajan paikalta. Se siitä. Kaverin aivonesteet repsikan kohdalta. Kiitos.
kaveria ei löytynyt koko veneestä vaan ihan muualta maisemista.
Siksi se niin vaikeeta on tietää kuka ajo...OLE HYVÄ;)
Se oli JJ:n vene, minkä lisäksi kuollut kaveri oli JJ:n vieraana. Olivat palaamassa JJ:n mökille. Että eiköhän JJ sitä venettä myöskin ajanut. Nyt on käynyt niin, että raha ratkaisi. JJ Lehto on niin rikas, että laki ei koske häntä vaikka ajelisi kännissä veneen kiville sillä seuraamuksella, että joku kuolee. Kaikkihan ovat lain edessä tasa-arvoisia. Toiset ovat vain tasa-arvoisempia kuin toiset.
Katsos kun pelkkä arvelu ei riitä näytöksi. Näin se vaan on joten turha siitä on vääntää mitään etuoikeuksia-rikkaille-juttua.
Kannattaa myös muistaa että tutkinta on vielä kesken. Vain tyhmä arvostelee tutkinnan lopputulosta kun sitä ei vielä edes ole olemassa.
kyllä murhasyytteseen riittää perusteluksi riittää pelkästään se, että poliisi ei löydä muutakaan syyllistä. Sehän riitti jopa tuomioon.
Voishan tämän JJ:n kanssa sopia, että tuomio tulisi vaikka sen pienemmän mukaan, mutta jos JJ jää ilman syytettä, niin juttu ei todellakaan mene oikeudenmukaisesti.
Ai ei Ulvilassa ollut mitään näyttöä? Jaaha, enpäs tiennytkään. Mitähän ne kirjoittivat perusteluiksi tuomiolauselmaan?
ja pistivät tuomitun mielentilatutkimukseen.
Voi tietysti olla mennyt multa ohikin, mutta en ainakaan ole nähnyt asiasta muutakaan.
Jos sulla on parempaa tietoa niin kerro meillekin?
Asia on siis niin että kun SINÄ et tiedä asiasta mitään niin sitten ei voi olla olemassa mitään näyttöä. Selvä juttu. Nythän senkin tiedämme.
Tavallaan hieno tuollainen maailmankuva. Maailmassa ei ole olemassa mitään sellaista mistä sinä et tiedä. Tai mitä et ymmärrä. Jee jee.
Valitettavasti en pysty auttamaan !
Jännä juttu, ettei voida mukamas tutkia kummalta puolelta löytyi kummankin "jälkiä". Kuitenkin venettä ajaneen puoli säilyi paremmassa kuosissa ja ns. matkustajan puoli meni täysin ruttuun (joka kuoli). Jännää tosiaan. Ja muistamattomuuskin vielä ja lehdissä leuhkittu "en aio koskaan kertoa" -jutut.
Tarvitseepa taas olla yli-ihminen osatakseen laskea 1 1.
Onko siltä JJ:ltä otettu auton ajokortti pois kunnes asiaa selviää..jos epäillään moottorikäyttöisen laitteen kuljettamisesta alkoholin vaikutuksen alaisena niin korttihan lähtee käsittääkseni kunnes toisin sanotaan,lähteehän se auton ajokorttikin esim väärästä positiivisesta huumenäytteestä jonka voi aiheuttaa kipulääke ja kortti on niin kauan hyllyllä kunnes tarkat koetulokset valmistuvat.
Ikävä tapaus kaikenkaikkiaan eikä ole soveliasta pyöritellä kuolleiden asioita mutta on siitä niin monta huhua ainakin L-Uusimaalla että kuka oli kuollut kaveri..onkohan tuota henkilöyttä missään edes julkistettu,mene ja tiedä,ainakin yksi jo kuolleeksi julistettu on nähty ilmielävänä.
Voisinpa vaikka lyödä vetoa että J.Järvilehto on tällä hetkellä yksi Suomen vakavimpia asukkeja, riippumatta teidän teinipettereiden mielipiteistä...
Kuka sitä nyt julkisesti hirnuu mutta kun on yksin niin kyllä JJ:tä naurattaa. Hän nauraa sinulle ja pösilöpoliiseille. Pääsi kuin koira veräjästä, pienet sakot saa veneen luovuttamisesta humalaiselle. Sitäkään JJ ei muista, ties vaikka sammui ja kaveri otti veneen omin luvin. Silloin JJ on täysin syytön!
> Pääsi kuin koira veräjästä
Ja tutkinta ei ole edes vielä päättynyt ja jo teinipetterit kertovat tuomiosta. Hohhoijaa.
Annas kun arvaan, odotetaan dna-testien tuloksia Englannista? Ne ratkaisevat, aivan samoin kuin Bodomin tapauksessa. Syön kopallisen paskaa Hakaniemen torilla jos tulee tuomio veneellä ajosta ja kuolemantuottamuksesta.