näkemykset vaivaavat useita ihmisiä.
Elämme 3-D maailmassa ja näemme asiat vain 3-D perspektiivissä.
Entäpä, jos maailma onkin 4-D ja näemme vain 3-D .
Olemme silloin täysin sokeita 4-D:n tiedoille ja asioille.
Puhumattakaan, jos universumi onkin täysin 5-D universumi???
ÄLKÄÄMME RAJOITTAKO ITSEÄMME ja UNIVERSUMIA VAIN 3-D ULOTTUVUUTEEN.
Elämme 3-D maailmassa ja näemme asiat vain 3-D perspektiivissä.
Entäpä, jos maailma onkin 4-D ja näemme vain 3-D .
Olemme silloin täysin sokeita 4-D:n tiedoille ja asioille.
Puhumattakaan, jos universumi onkin täysin 5-D universumi???
ÄLKÄÄMME RAJOITTAKO ITSEÄMME ja UNIVERSUMIA VAIN 3-D ULOTTUVUUTEEN.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Nykypäivän totuus on huomispäivän valhe.
Hörhö ratkaisee pulman olemalla määrätietoisesti väärässä nyt. Tosin valhe ei välttämättä muutu totuudeksi. Esimerkiksi homeopatia ei ole alkanut vieläkään toimimaan, vaikka valehtelu on jatkunut pitkään.
Energiahoito toimimasta, vaikka jotkut tietämättömyyttään skeposin perustein asiaa tutkimatta niin väittävätkin.
haluaa jälleen kokeilemaan lääketehtaiden uusia pilsuja!
Eivätkö entiset pilsukokeilusi pelota?
Olethan jo aivan sekaisin niistä ja näet maailman 1-D:nä.
Neuvo: Älä mene enää pilsutehtaiden kokeisiin, niin voit jopa säilyä hengissä.
taistelee totuutta vastaan kuin
don qiihotte tuulimyllyjä vastaan muinoisessa epsanjassa
ja
häviää
skepot on tuomittu häviäjiksi eli luusereiksi
Miten maailman voi nähdä 1D:na. Oletko UFO-palstan tai salkkaripalstan vakioasiakas. Siellä esiintyy noin typerää juttua. Ei taida pojalla olla aavistusta siitä, mitä dimenssioilla tarkoitetaan? Ei ne mitään salaperäisiä värähtelytasoja ole. Vaikka juuri sillä tasolla tuntuu useimpien luontaishörhöjen tieto asioista olevan.
vissiin tullut ihan tarkkaan luettua noita historiallisia tarinoita? :-)
on aina yhtä harhainen.
historiasta naurettavan arvosanan,
entä sinä?
vaan eipä siinä mitään. Äidinkielestä varmaan irtosi "itkettävä arvosana"? :-)
kaikkien lukuaineiden keskiarvo oli noin 5!
Vanhemmat ilahtui aina suunnattomasti, kun toi keväällä todistuksen näytille.
:-)
Tosikko ei juurikaan sorru harhaisuuteen. Tinapipo hömelö on jo lähtökohtaisesti harhainen. Ei typeryys ole sama kuin huumori.
hankkinut jo tinapiponkin!
Oikein arvasin, että olet harhainen tosikko.
En voi mitään sanomattomalle typeryydellesi.
:---(
:)
skepot ellää kylläkin 2-D maailmoissa,
on ne senverran yksinkertaista sakkia.
Olen skepo ja uskon hallitsevani sinua paremmin neliulotteisen aika-avaruuden ainakin matemaattisesti.
Sillä neliulotteinen ( tai mahdollisesti jopa 11 ulotteinen kuten säijeteoreetikot laskevat) avaruutemme on ainakin. Osaat varmaan hömelönä Loretz-muunnokset ja aikadilataatioiden laskemisen?
Maailmanviivan käsite on hömelölle varmasti selvä ja nelivektorit kirkkaana mielessä.
Esitähän nyt alkuun, kuinka fotoni käyttäytyy auringon käyristäessä avaruutta.Taipuma asteen osina ja mitkä seikat vaikuttavat ja miten paljon. Helposta kaavasta kun aletaan, niin voidaan sen jälkeen siirtyä vaikeampiin.
niin helppoa:
1 1 = 11
Oletko nyt tyytyväinen, kun sait oikean vastauksen?
Autan mielelläni tulevissakin laskuvaikeuksissa.
Oliko kouluavustajasi sairaana, kun ei auttanut?
Vai on sinun mielestäsi 1 1 11. Kukaan ei voi olla noin typerä, joten tuollinen lausunto johtuu ilmeisesti harhautuneesta maailmankuvasta. Toisin sanoen lepakotkin ovat jo jättäneet kellotapulisi. Ne vakotakkiset kiltit sedät ja tädit kyllä auttavat. Kipitähän nyt taas kiltisti sinne klinikalle.
Ja taas tosikko napsahti pyydykseen eli ansaan.
Kuka mahtaa olla typerä???????????
Sillon kun narahdat valehtelusta, niin viimeisenä konstinasi on tekeytyä vielä tyhmemmäksi kuin oletkaan. Se on varmaan toiminut elämässäsi oikein hyvin. Koulussa herätit sääliä ja työkiireitä sinulla ei ole ollutkaan.
Valitettavasti et oppinut mitään mutta selviytymiskeinoa ja tipahdit sitten omaan kuoppaasi.
kun menit ansaan?
Tekstistäsi huomaa, että sinua hatuttaa, kun menit ansaan ja että
olet oikein viimeisen päälle tosikko.
Olet tosikkojen tosikko.
Ei tällä, eikä muullakan nettipalstalla pärjää, jos on noin tosikko.
Pitää olla huumorintajua ja suhtautua näihin asioihin huumorilla.
Onhan täällä joskus silloin tällöin asiaakin, mutta jos noin tosikkomaisesti suhtautuu,
niin voi kyllä sydäninfarkti yllättää tai verisuoni muuten vaan poksahtaa ja
silloin joutuu sinne arvauskeskukseen eikä pääse enää räplään tietsikkaa ja
haukkuun muita nettiläisiä, että millaista kelvotonta sakkia ne on ja
minä vaan olen hyvä ja aina oikeassa.
niin tosikkosakkia, että ei ihme että tarvitsevat kaikenmoiset mömmöt sairauksiinsa. He kun eivät voi uskoa että nauru pidentää ikää, sitä ei näet ole kaksoissokko ja kolmoislutzkokein todistettu. Ajatelkaapa vain miten hirveän raskasta heidän elämänsä on, mihinkään ei voi uskoa, ennenkuin se on tieteellisesti todistettu ja fotonit laskettu. Elämä käpertyy niin pikkuruiseksi, ettei näe enää elämää itseään. Kyllä mua ainakin tosissaan säälittää nämä skepohäröt ja muutkin, jotka eivät näe ja koe tätä upeaa elämää sellaisena kuin se oikeasti on! Elämä on niin nautinnollinen matka, niin täydellinen ja upea.
Skepoissa on tietysti se ikävä puoli, että he yrittävät johtaa harhaan muitakin ihmisiä. Onneksi nyt on kuitenkin suuret joukot alkaneet heräilemään todellisuuteen. Ihan jännityksellä odotan lähiaikojen tapahtumia! Ja surkuhupaisaa on se, mikä tämän muutoksen sai aikaan: sikainfluenssahuijaus! Oikeastaan saisimme kiittää näitä thl:n pellejä...
kysyisin, että miten mielestäsi sikainfluenssa rokotteet ja niiden ottaminen/ottamattomuus liittyy vaihtoehtohoitoihin? Otsikon "Terveys" alta löytyy alaotsikot "Lääkkeet" ja "Lääketiede", joihin em. aihe tuntuisi sopivan paremmin.
Mitä ihmettä taas horiset??? En minä ainakaan ole puhunut sikanuhapiikeistä yhtikäs mitään. Voi sua poikaparka, sulta ei taatusti ole jäänyt yksikään pilleri ottamatta. Huomaatko ollenkaan, että olet sekoamassa ihan täysin? Pystyisitkö vierottautumaan edes muutamasta pilleristä, että ymmärtäisit mitä kirjoitat?
Liian helppo kysymys. Sinä. Kaikesta kirjoittamastasi näkee, ettei sinulla hissi ole koskaan noussut ylempiin kerroksiin. Ala-asteen välituntilänkytystä alusta loppuun. Toivottavasti et vielä ole aikuinen. Jos olet, niin voi voi.
puhuit tässä kohdassa " sikainfluenssahuijaus! Oikeastaan saisimme kiittää näitä thl:n pellejä... ". Väitätkö, että thl onnistui luomaan pandemia ilmoituksen, koko maailmaa kattavaksi? Thl on vastuussa rokotusohjelmasta
Lisähuomioita:
- Sukupuoleni ei viittaa poikaparkaan missään määrin.
- En ole sekoamassa.
- En käytä lääkityksiä, kun en niitä tarvitse. Joskus tulen varmaan tarvitsemaan.
Miten kenenkään lääkitykset muuten liittyvät vaihtoehtohoitoihin? Sitä varten on edelleen olemassa kaksikin eri palstaa pää -kategoria "terveys" alla.
No, en vaan voi mitään sille, että vaikutat keskenkasvuiselta poikaselta. Ja lääkkeiden suurkäyttäjältä. Sekoamistaanhan ei potilas yleensä itse huomaakaan. Ja ainoastaan sinä olet tässä puhunut rokotuksista. Kannattaa edes yrittää seurata keskustelua, jos väenvängällä haluaa siinä roikkua mukana, vaikka ei itse aiheesta mitään ymmärräkään.
Talossa, jossa asun ei todellakaan ole hissiä, koska se on rivitalo.
Siis oletko vielä ala-asteella?
No sitten ymmärrän sinua, ettet ymmärrä mitään.
Olen ikuinen lapsonen!
Entäs sinä?
Aiotko kenties peräti tohtorismieheksi?
Ehkä ei sentään noilla kyvyillä.
ymmärrä mitään rokotuksista. Olenko muuta kenties väittänyt? Minä en ole puhunut rokotuksista missään muualla, kuin tuossa pari viestiä aikaisemmin, jossa kummastelin, mitä rokotukset tekevät vaihtoehtoisten hoitojen palstalla. Väitätkö muuten, että näissä keskusteluissa ei jatkuvasti puhuta rokotuksista?
Asiasta toiseen. Tuolla kirjoitustaidolla en lähtisi ketään haukkumaan keskenkasvuiseksi. :-)