viertolan koulu on

koulu sucks

ihan p... Siellä saa ihan vapaasti kiusata. Ei tartte ihmetellä miks siellä Vantaalla puukotellaan, kun ei asioihin puututa ajoissa.
Lisäksi opettajat kiusaavat.

5

2591

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -----------

      siellä on koko ajan KRIISI

      • samaamieltä

        Nii


    • Anonyymi

      juuri näin syytän opettajia koska ei puututa kiusaamiseen

    • Anonyymi

      TÄYTTÄ ASIAA.

      koululaitoksemme on sairas se ei ole enää tätä päivää.
      kurittamassa kouluissamme tapahtuu pienempi osalta järkyttävää kiusaamista. Opettajilla Ei ole juuri valtuuksia puuttua mihinkään. Lasten vanhempien mielestä opettajat ovat terroristeja ja kiusaavat heidän lapsiaan. No luonnonlaki on se että omat lapset ovat vanhempien mielestä kaikkein parhaita ja tärkeitä heille.
      Yhdeksän vuoden ilmaisen valtion koulutuksen jälkeen koulusta pääsee ulos lapsia jotka eivät ole oppineet lukemaan eivätkä kirjoittamaan laskemisesta puhumattakaan. Isoäitini joka kävi 10 päivää kiertokoulua Osasi lukea ja laskea läpi elämänsä josta se oli jo ylpeä vielä 80-vuotiaanakin.
      jokin on koulujärjestelmänsä me mennyt pahasti pieleen. Uuden tietotekniikan ansiosta tulevaisuuden Ihmisten ei tarvitse välttämättä edes oppia lukemaan eikä laskemaan.
      Koululaitoksemme on useiden lapsien osalta muodostunut kidutuslaitokseksi opettajan on laillisesti lähes mahdotonta puuttua asiaan tällaisenaan koko koululaitos täytyisi purkaa ja antaa oppilaalle mahdollisuus vapaaseen opiskeluun josta erilaisten kurssien jälkeen ja oppimistodistuksen jälkeen valtio maksaa heille ja vanhemmilleen rahaa. Vanhemmille jotka eivät halua lastensa oppimaan jäävät koululaitoksen ulkopuolelle eivätkä ole toisten opiskelijoiden kiusana häiritsemässä koulussa.
      Oliko ampumisessa kysymys taas siitä että ammutut hakivat taas rajaa kuinka pitkälle toista voi kiusata ja rajahan lopulta löytyi.
      Syyllinenhän ei ole ampuja vaan nämä aivottomat vasemmistonaiset jotka loivat koululaitoksen ILMAN KURIA JA JÄRJESTYSTÄ.
      Syyllisiä etunenässä Kiuru, Andersson, Urpilainen,Tuula Haatainen, Eveliina Heinäluoma, Nasima Razmyar, Tytti Tuppurainen, Marja Ohisalo ja monet muut aikaisemmat vasemmisto puupäät.

    • Anonyymi

      Mörskom

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      29
      11545
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      60
      4119
    3. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      125
      3335
    4. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      209
      2673
    5. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      114
      2363
    6. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      205
      1894
    7. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      341
      1254
    8. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      69
      1062
    9. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      20
      957
    10. Missä milloin

      Missä milloin nähdään?
      Ikävä
      65
      850
    Aihe