viertolan koulu on

koulu sucks

ihan p... Siellä saa ihan vapaasti kiusata. Ei tartte ihmetellä miks siellä Vantaalla puukotellaan, kun ei asioihin puututa ajoissa.
Lisäksi opettajat kiusaavat.

5

2560

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -----------

      siellä on koko ajan KRIISI

      • samaamieltä

        Nii


    • Anonyymi

      juuri näin syytän opettajia koska ei puututa kiusaamiseen

    • Anonyymi

      TÄYTTÄ ASIAA.

      koululaitoksemme on sairas se ei ole enää tätä päivää.
      kurittamassa kouluissamme tapahtuu pienempi osalta järkyttävää kiusaamista. Opettajilla Ei ole juuri valtuuksia puuttua mihinkään. Lasten vanhempien mielestä opettajat ovat terroristeja ja kiusaavat heidän lapsiaan. No luonnonlaki on se että omat lapset ovat vanhempien mielestä kaikkein parhaita ja tärkeitä heille.
      Yhdeksän vuoden ilmaisen valtion koulutuksen jälkeen koulusta pääsee ulos lapsia jotka eivät ole oppineet lukemaan eivätkä kirjoittamaan laskemisesta puhumattakaan. Isoäitini joka kävi 10 päivää kiertokoulua Osasi lukea ja laskea läpi elämänsä josta se oli jo ylpeä vielä 80-vuotiaanakin.
      jokin on koulujärjestelmänsä me mennyt pahasti pieleen. Uuden tietotekniikan ansiosta tulevaisuuden Ihmisten ei tarvitse välttämättä edes oppia lukemaan eikä laskemaan.
      Koululaitoksemme on useiden lapsien osalta muodostunut kidutuslaitokseksi opettajan on laillisesti lähes mahdotonta puuttua asiaan tällaisenaan koko koululaitos täytyisi purkaa ja antaa oppilaalle mahdollisuus vapaaseen opiskeluun josta erilaisten kurssien jälkeen ja oppimistodistuksen jälkeen valtio maksaa heille ja vanhemmilleen rahaa. Vanhemmille jotka eivät halua lastensa oppimaan jäävät koululaitoksen ulkopuolelle eivätkä ole toisten opiskelijoiden kiusana häiritsemässä koulussa.
      Oliko ampumisessa kysymys taas siitä että ammutut hakivat taas rajaa kuinka pitkälle toista voi kiusata ja rajahan lopulta löytyi.
      Syyllinenhän ei ole ampuja vaan nämä aivottomat vasemmistonaiset jotka loivat koululaitoksen ILMAN KURIA JA JÄRJESTYSTÄ.
      Syyllisiä etunenässä Kiuru, Andersson, Urpilainen,Tuula Haatainen, Eveliina Heinäluoma, Nasima Razmyar, Tytti Tuppurainen, Marja Ohisalo ja monet muut aikaisemmat vasemmisto puupäät.

    • Anonyymi

      Mörskom

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      233
      5820
    2. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      39
      4668
    3. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      10
      4266
    4. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3021
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      118
      2974
    6. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      74
      2452
    7. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      121
      2406
    8. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      190
      1669
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1629
    10. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      23
      1296
    Aihe