viertolan koulu on

koulu sucks

ihan p... Siellä saa ihan vapaasti kiusata. Ei tartte ihmetellä miks siellä Vantaalla puukotellaan, kun ei asioihin puututa ajoissa.
Lisäksi opettajat kiusaavat.

5

2667

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -----------

      siellä on koko ajan KRIISI

      • samaamieltä

        Nii


    • Anonyymi

      juuri näin syytän opettajia koska ei puututa kiusaamiseen

    • Anonyymi

      TÄYTTÄ ASIAA.

      koululaitoksemme on sairas se ei ole enää tätä päivää.
      kurittamassa kouluissamme tapahtuu pienempi osalta järkyttävää kiusaamista. Opettajilla Ei ole juuri valtuuksia puuttua mihinkään. Lasten vanhempien mielestä opettajat ovat terroristeja ja kiusaavat heidän lapsiaan. No luonnonlaki on se että omat lapset ovat vanhempien mielestä kaikkein parhaita ja tärkeitä heille.
      Yhdeksän vuoden ilmaisen valtion koulutuksen jälkeen koulusta pääsee ulos lapsia jotka eivät ole oppineet lukemaan eivätkä kirjoittamaan laskemisesta puhumattakaan. Isoäitini joka kävi 10 päivää kiertokoulua Osasi lukea ja laskea läpi elämänsä josta se oli jo ylpeä vielä 80-vuotiaanakin.
      jokin on koulujärjestelmänsä me mennyt pahasti pieleen. Uuden tietotekniikan ansiosta tulevaisuuden Ihmisten ei tarvitse välttämättä edes oppia lukemaan eikä laskemaan.
      Koululaitoksemme on useiden lapsien osalta muodostunut kidutuslaitokseksi opettajan on laillisesti lähes mahdotonta puuttua asiaan tällaisenaan koko koululaitos täytyisi purkaa ja antaa oppilaalle mahdollisuus vapaaseen opiskeluun josta erilaisten kurssien jälkeen ja oppimistodistuksen jälkeen valtio maksaa heille ja vanhemmilleen rahaa. Vanhemmille jotka eivät halua lastensa oppimaan jäävät koululaitoksen ulkopuolelle eivätkä ole toisten opiskelijoiden kiusana häiritsemässä koulussa.
      Oliko ampumisessa kysymys taas siitä että ammutut hakivat taas rajaa kuinka pitkälle toista voi kiusata ja rajahan lopulta löytyi.
      Syyllinenhän ei ole ampuja vaan nämä aivottomat vasemmistonaiset jotka loivat koululaitoksen ILMAN KURIA JA JÄRJESTYSTÄ.
      Syyllisiä etunenässä Kiuru, Andersson, Urpilainen,Tuula Haatainen, Eveliina Heinäluoma, Nasima Razmyar, Tytti Tuppurainen, Marja Ohisalo ja monet muut aikaisemmat vasemmisto puupäät.

    • Anonyymi

      Mörskom

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      84
      3387
    2. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      394
      1251
    3. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      36
      939
    4. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      65
      815
    5. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      189
      774
    6. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      271
      714
    7. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      22
      690
    8. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      31
      618
    9. Sysmä tarvitsee päätöksiä

      Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen
      Sysmä
      17
      585
    10. Älä katoa elämästäni

      Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan
      Ikävä
      33
      576
    Aihe