Maitreya

minä

Kertokaa mielipiteenne Maitreyasta. Onko hän se Maitreya Buddha?

4

452

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • henkka

      Luin jotain juttuja Maitreyasta. Sanoo olevansa takaisin tullut Kristus. Aika hurjia juttuja oli kyllä. Tiedä häntä. Olen ajatellut että jos se on se niin ok, mutta enpä ainakaan erikseen rupea mitään hörhöilyjä tekemään sen takia.

      Se on sanonut mm. että jonain päivänä se sitten ilmestyy laajemmille joukoille. Ensimmäisinä kohteina sillä on eri uskonlahkot, jotka luultavasti uskovat kaikkein herkimmin siihen. Siinä tarkoituksena on yhdistää noiden lahkojen voimat, kun ne huomaavat että kaikille on ilmestynyt sama henkilö, ja rupeavat tekemään töitä yhteisen asian puolesta. Sitten se ilmestyy koko maailmassa yhtä aikaa TV:ssä. Sen kun näkisi.

      Niin. Olkoon mikä on. Jos se tekee mitä on luvannut niin se on kyllä mielenkiintoista, jos ei niin se on huijari.

    • Oppipoika

      http://www.sharefin.org/
      Yllä sivusto missä Maitreya-aihetta käsitellään. Sivustolla esitettävissä ajatuksissa on kyllä buddhalaisuutta vain nimeksi, mutta mielenkiintoista lukemista sivuilta silti löytyy.
      http://www.sharefin.org/maitreya/main.shtm

      Itse uskon Maitreya Buddhaan elikkä siihen että hän vielä tulee maailmaamme.

      • uuj536y356y

        ette uskoneet Jeesukseen vaan uskotte tähän paholaisen eksytykseen ja seuraukset saatte itse kestää eli ikuinen ero Jumalasta.


      • fkf
        uuj536y356y kirjoitti:

        ette uskoneet Jeesukseen vaan uskotte tähän paholaisen eksytykseen ja seuraukset saatte itse kestää eli ikuinen ero Jumalasta.

        mulla pääsee pieru


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1423
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      109
      855
    3. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      690
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      46
      689
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      53
      683
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      677
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      25
      645
    8. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      66
      633
    9. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      69
      621
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      40
      616
    Aihe