Syysvauva 2011

Heippa! Mulla on ollut vauvakuume jo pari vuotta mutta miehelläni ei. Sovittiin,että ruvetaan yrittämään joulukuussa vauvaa. Nään unia vauvoista ja ihailen raskaana olevia äitejä. Minäkin haluaisin olla raskaana :)
Minä olen 23-vuotias ja mieheni 30-vuotias. Hyvää syksyä kaikille odottajille ja tuleville odottajille
2475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

itsellänikin vauvakuume ollut jo pidemmän aikaa, miehelläni ei. emmekä juuri puhu asiasta. miehelläni on yksi lapsi ennestään, uskon sen hidastavan meidän etenemistä asiassa :( nyt täytyy myöntää että asia vaivaa, ja painaa, "harmittaa" välillä todella paljon. olette samanikäisiä kuin mekin..
katson paljon pariskuntia pienine lapsineen, vanhempia jotka huolehtivat lapsistaan, leikkivät heidän kanssaan ym.. äitejä jotka ovat onnensa kukkuloilla pienen vauvan kanssa, ja isiä jotka temmeltävät lasten kanssa.. voi kunpa jo itsekin!
tällähetkellä töissä on meneillä vauvabuumi, kaveripiirissäni ei niinkään. ja mieheni kaveritkin tuntuvat olevan sinkkuja kaikki, joten välillä tuntuu turhauttavalta edes yrittää kehittää suhdetta, kun "änäri"illat menevät kaiken edelle..
sori, kun valitin, toivon teille onnea yritykseen :) ja muillekin!
haaveilla kai saa, vaikkei oikea aika vielä olisikaan..

Äänestä
  • Heippa vaan, täällä kanssa yksi vauvakuumeilija ilmoittautuu ! Vauvakuumetta oon potenut jo pidemmän aikaa, mies vielä epäröinyt, kunnes alkanut jo puhua, että ens kuussa vois jo jättää ehkäsyn pois :D hirveesti tullut luettuu just näitä keskusteluja vauvakuumeesta ym. aiheeseen liittyvää... tuntuu ettei ajatuksiin muuta mahdukkaan kuin vauvat. Minäkin haluaisin oman lapsen jo... Minäkin katson kuinka tutut ja ystävät puuhailevat vauvojensa kanssa, tulee semmoinen haikee olo : enkö minäkin jo sais kokea tuota? juuri niin, voi kumpa itsekin ! Mutta lokakuussa siis yrittämään... sitä vaan ei tiedä kauan se yritys vie,mut alkuhan se yrityskin jo on! =)) ei vaan malttas odottaa... ikää siis "vasta" 22-v, mutta elämäntilanne vauvaa ajatellen sopiva.
    Hyvää syksyä kaikille vauvaa toivoville ja odottaville myös =) jospa sitä ens syksynä ois jo oma vaavi sylissä, toivotaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


------ ----- kirjoitti:

Heippa! Mulla on ollut vauvakuume jo pari vuotta mutta miehelläni ei. Sovittiin,että ruvetaan yrittämään joulukuussa vauvaa. Nään unia vauvoista ja ihailen raskaana olevia äitejä. Minäkin haluaisin olla raskaana :)
Minä olen 23-vuotias ja mieheni 30-vuotias. Hyvää syksyä kaikille odottajille ja tuleville odottajille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu