4th Coming on 100% ilmainen MMORPG. Päätin tehdä tälle oman ketjun kun täällä näistä nettiropeista on asiaa, ja tätä olen itse pelannut jo kolmatta vuotta vaikka monta muutakin kokeillut. Suomalainen serveri pitäisi olla tulossa kesällä DNA:lle. Tällä hetkellä hyvä peliserveri on vaikkapa t4cplayer osoiteessa http://t4cplayer.com , jossa on mukavasti suomalaisia ja suomalaisilla siellä jopa oma kilta. Ja serveri on 24/7 ilmainen. Itse pelin voi myös ladata tuolta osoitteesta download-linkistä. Heti pelimaailmaan astuttua kannattaa tulla sitten Suomi kanavalle :)
Ja jotta pelissä pääsee alkuun, kannattaa muistaa oppaana T4C Bible osoitteessa http://www.t4cbible.com !
4th Coming - 100% ilmainen MMORPG
4
650
Vastaukset
- Kokeillut
Petyin kokeiltuani t4c:tä kuukauden päivät.
Typerää Diablo-henkistä hakkaamista ja ramppaamista tyyliin hae sitä, hae tätä.
Ankeat grafiikat ja tavattoman hölmöjä juttuja muilla pelaajilla.
Viimeinen niitti oli se, että hahmon nimiä ei oltu rajoitettu järkeviksi, fantasiatyylisiksi ja kaikkia Aragorneja yms muita bannattu.
Eräs typerimmistä hahmonnimistä oli Rasistimies- wanha parta
"Eräs typerimmistä hahmonnimistä oli Rasistimies"
Hehe tuo samaisen nimimerkin takana pelaillut oli vielä yksi kaverini ;D
T4c on hyvä peli kun siihen syventyy, wanhahtavan grafiikan kestää kyllä mutta ärsyttävimpiä ovat ranskalaiset pelaajat :D
- jeps
Pelailin tuota jonkin aikaa ja huomasin siinä monta huonoa puolta. Pelissä ei ole minkäänlaista haastetta, viikossa on jo menossa toisella saarella, eli noin upolessa vuodessa on pelistä kaikki revitty irti.
Tehtävät olivat tylsiä ja ennalta arvattavia, graafisuudesta ei oltu otettu tarpeeksi irti, ja grafiikka yleensäkkin huonoa.
Se todellakin on lähinnä hack'n'Slashia, en pidä sitä huonona puolena välttämättä, mutta se kannattaa myös huomioida mikäli miettii pelaamista.
Suosittelen mielummin maksamaan hivenen jostain paremmasta pelistä, kuin tyytymään tuohon.- ------
pelissä voit olla jo viikossa toisella saarella mutta kun pääset kolmannelle saarella menee hieman aikaa kerätä tavaroita että voit uudelleensyntyä ja joillakin servereillä voi uudelleensyntyä jopa 10 kertaa. etuna uudelleensyntymisessä on että 1x syntynyt aloitustatsit ovat 25 kaikki, 2x 30 kaikki, 3x 35 kaikki jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3792918SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662314Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781979Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis801655- 1401562
- 691179
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li11978Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön264975- 40844