Nainen tapas ravintolassa pohjanmaalaisen miehen, jolla oli pitkä tuoppi. Nainen sanoi "Ompas sulla iso tuoppi". Mies sanoi: "Meillä pohojammaalla kaikki on suurta ja komiaa!". Homma eteni ja sitten he lähtivät miehen autolle ja nainen sanoi: "Sulla on aika iso auto", johon mies vastasi: "No meillä pohojammaalla kaikki on suurta ja komiaa!". Ajettuaan autolla aikansa, he pääsivät miehen talolle. Nainen sanoi: "Ompas sulla iso talo!". Mies sanoi taas: "No meillä pohojammaalla kaikki on suurta ja komiaa!". Sitten he siirtyivät makkariin ja nainen sanoi: "Ompas sulla iso sänky", ja mies vastasi: "No meillä pohojammaalla kaikki on suurta ja komiaa!". Sitten mies otti housunsa pois, ja nainen sanoi: "Ompas sulla iso SE!". Mies tuumas: "No meillä pohojammaalla kaikki on suurta ja komiaa!". Sen jälkeen alko hässiminen, ja hetken päästä mies kysyi naiselta: "Mistäs päin pohojammaata sä oot kotoosin..."
Pohjanmaalla
empire3
1
1372
Vastaukset
- Lukutyttö
Huh, aika rietas. Ei taida olla herrasmiehiä tän keksijä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17012945
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454810Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392798Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1211969Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1121715Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3661638Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481