Antrea

Kertokaa tuoreita kokemuksia Antreasta. Ollaan sinne menossa ekaa kertaa nyt syksyn aikana. Löytyykö tie Viipurista sinne hyvin (tai edes kohtuuhyvin...)? Onko välillä passintarkastuksia? Ja mistä löytyisi Antren hautausmaa?
6491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Viipurista osaa ajaa perille aivan hyvin. Tietäkin on paranneltu useaan otteeseen, tosin murskeen kuljetus rasittaa tietä melkoisesti. Matkan varrella ei ole enää passin tarkastusta, sinne voi ajella ilman tarkastuksia. Kaupungin keskustaan on rakennettu hidastustöyssyjä sepelirekkoja varten, mutta ne ovat aika korkeita henkilöautoille, kannattaa varoa.
Antrean kaupalliset palvelut ovat parantuneet. Keskustan liikkeet ovat kasvaneet ja aukioloajat pidentyneet. Taisi joku olla avoinna ympäri vuorokauden.
Hautausmaa sijaitsee ennen kaupunkia Viipurista tultaessa, kaupunkiin on matkaa suunnilleen 2 km. Hautausmaa on aivan tien varrella, kyllä sen huomaa, hautausmaan portti on uusittu jokunen vuosi sitten.

Äänestä
  • Kiitos tiedosta! Tosi kiva lähtee katteleen mistä mummo aikanaan joutui lähtemään. Talonpaikkaa ei edes etsitä nyt, tärkeämmältä tuntuu nyt edes käydä ko. kaupungissa.

    Äänestä

  • fff_rrr kirjoitti:

    Kiitos tiedosta! Tosi kiva lähtee katteleen mistä mummo aikanaan joutui lähtemään. Talonpaikkaa ei edes etsitä nyt, tärkeämmältä tuntuu nyt edes käydä ko. kaupungissa.

    Miksi meet Viipurista jos pelkästään Antreaan mieli tekee? Voit ajaa sinne myös Svetosta.

    Onkos puomi hävinnyt siitä Perovka vai mikä joki se nyt olikaan mistä rajavyöhykkeelle tullaan? Ainakin kuukaus sitten oli mutta pelkkä passin vilautus riitti.

    Äänestä

  • niin millaisessa kunnossa tie on. Reilu vuosi sitten tie oli hurjassa kunnossa, kun kahden kuopan välissä oli kuoppa.

    Äänestä

  • 9+11 kirjoitti:

    Miksi meet Viipurista jos pelkästään Antreaan mieli tekee? Voit ajaa sinne myös Svetosta.

    Onkos puomi hävinnyt siitä Perovka vai mikä joki se nyt olikaan mistä rajavyöhykkeelle tullaan? Ainakin kuukaus sitten oli mutta pelkkä passin vilautus riitti.

    Haluan nähdä Viipurinkin - kaksi kohdetta yhdella reissulla!

    Äänestä

  • ajelee Antreaan, kirjoitti:

    niin millaisessa kunnossa tie on. Reilu vuosi sitten tie oli hurjassa kunnossa, kun kahden kuopan välissä oli kuoppa.

    Tai siis Kamennogorskiin. Se tie on yhtä tuskaa kesäisin. Eivät ole vielä saaneet parannettua sitä tietä. Siitä ajaa busseja ja rekkoja melkoisesti, eikä tie pysy kunnossa. Siihen tarvittaisiin perusteellinen parannus, mutta jospa sitten ensi kesänä....??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fff_rrr kirjoitti:

Kertokaa tuoreita kokemuksia Antreasta. Ollaan sinne menossa ekaa kertaa nyt syksyn aikana. Löytyykö tie Viipurista sinne hyvin (tai edes kohtuuhyvin...)? Onko välillä passintarkastuksia? Ja mistä löytyisi Antren hautausmaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu