Hotelli Barcelonan Rablasin vierestä, MIKÄ??

Kertokaapa edullinen ja hyvä hotelli Barceloonasta
Ramblasin ihan läheeltä!!!
1200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olin pari vuotta sitten Barcelonassa hostelissa nimeltä Europe tai Europa. Se on Calle de la Boquerialla. Se ei kyllä ollut kummoinen paikka. Siellä ei ole ilmastointia ja huoneet olivat remontin tarpeessa (siistit kuitenkin), mutta se on kiven heiton päässä las Ramblasista, huoneessa oli oma kylpyhuone eikä torakoita näkynyt. Hintakin oli kohtuullinen.
Muistaakseni he, toisin kuin jotkut muut hostelit, ottivat ennakkovarauksia. Tallelokereita siellä ei ollut, mutta eipä huoneista mitään hävinnyt.

On hyvä muistaa, että katutason hotellit maksavat enemmän kuin yläkerroksissa oleva hostelli. Ja hostelleja siitä kaupungista kyllä löytyy. Kätevää on tietysti etukäteen katsoa netistä tai matkaoppaista muutama nimi ja osoite valmiiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hanna kirjoitti:

Kertokaapa edullinen ja hyvä hotelli Barceloonasta
Ramblasin ihan läheeltä!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu