levy

Kone pyytää asentaan varmuuskopiointi levya koneeseen kopiointia varten uusi kone. Sille ei kuisteskaan tunnu kelpaavan mikään dvd levy. Kuka kertoo mimmonen levy pitää olla.
8207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

suomeksi?

"Kone pyytää asentaan varmuuskopiointi levya koneeseen kopiointia varten uusi kone."

Täh?

Äänestä
  • Eli uusi kone ilmottaa että pitäs ottaa varmuuskopio, jos vaikka joskus pitäs järjestelmä asentaa uudestaan. Kokeilin kaikennäkösiä levyjä , mikään ei tunnu kelpaavan.

    Äänestä

  • joonatan.. kirjoitti:

    Eli uusi kone ilmottaa että pitäs ottaa varmuuskopio, jos vaikka joskus pitäs järjestelmä asentaa uudestaan. Kokeilin kaikennäkösiä levyjä , mikään ei tunnu kelpaavan.

    Veikö voimat tuollainen mittava operaatio nimeltä järkevä ulosanti? Taidan antaa vastauksen ensimmäisen kysymyksesi tasoisena: uusi levy uusi kone kauppa kaikkia mutta halvinta välttäminen kelpo taito

    Äänestä

Tarvitset tyhjiä DVD -R tai DVD R tyyppisiä levyjä. Niitä saa melkein mistä tahansa maitokaupasta.

Äänestä
  • Eipä kelvannut semmonen levy kuin DVD-R ja merkki m oli Octron. Että ei ihme etten tiedä kun ei tiedä kukaan täälläkään.

    Äänestä

  • joonatan 12 kirjoitti:

    Eipä kelvannut semmonen levy kuin DVD-R ja merkki m oli Octron. Että ei ihme etten tiedä kun ei tiedä kukaan täälläkään.

    Mitenniin? Käskin välttämään halvinta paskaa ja ostamaan laatua. Mutta jos sulla on uusi kone niin mikset lue manuaalista minkä merkkisiä aihioita valmistaja tukee? Tai osta valmistajalta käyttislevy, taitaa sun tapauksessa tulla näin halvemmaks. Maksaa muutamia kymppejä.

    Äänestä

varmuuskopioida jollekin dvd-levylle? Jatkuvasti saa tökkiä levyjä koneeseen jos usein kopioi, varsinkin jos homma ei onnistu niin kuin pitäis eli tökkii niin kuin itelle kävi. Piti aina uudestaan alottaa alusta. Työlästä ettiä levyiltä jos jotain tarvii. Lopulta tajusin ostaa ulkoisen kovalevyn jolle kopiointi onnistuu helposti kunhan löytää sopivan varmuuskopiointiohjelman ja tiedostot on aina helposti nähtävissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joonatan xl kirjoitti:

Kone pyytää asentaan varmuuskopiointi levya koneeseen kopiointia varten uusi kone. Sille ei kuisteskaan tunnu kelpaavan mikään dvd levy. Kuka kertoo mimmonen levy pitää olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu