vaiks aurinko paistaaki Taivaan täydelt.
Elämä on valoa ja varjoa.
Hyvän ystävän hautajaiset tänään.
Tumma päivä,
15
226
Vastaukset
juuri sellaista, valoa ja varjoa, voimia sinulle tähän päivään.
- enkeliduo
kiitos !
- Heikunkeikku
Otan osaa hyvän ystävän menetyksestä.
Hautajaiset ovat yksi tapa jäättää jäähyväiset.
Myös "päätös" sille "alkujärkytykselle", että yksi tärkeä ihminen on pois.
Hautajaisten jälkeen kaipaus/suru muuttaa ajan kanssa muotoaan.
Alussa "opettelua", että kyseistä henkilöä ei ole enää keskuudessa.
Halauksia sinulle ja voimia hautajaisiin.- enkeliduo
kiitos !
- GloriaJoy
jättää aina suuren aukon elämään, varjoissa on silloin hyvä olla ja kulkea surunpolkuja rauhassa, suru vie askel askeleelta takaisin valoon, aikanaan.
Viimeinen matka on aina varjoinen ja raskas. Voimia päivääsi.
- Meriläinen
Surun, ikävän ja muistojen päivä on sinulla.
Voimia sinulle! Sellaista sattuu.
Viime viikonloppuna oli erään entisen työkaverin hautajaiset, samanikäinen kuollessaan kuin minä. Tilaisuuden pilasivat edellisestä ja nykyisestä avioliitosta peräisin olevat 'surijat' keskinäisellä luvalla sanoen typerällä nokittelullaan. Joillakin ei ole tapoja lainkaan.Vierelläsi ystäväni,en minä osa mitään sanoa sinulle surusi johdosta ja sanat tuntuu joskus tyhjiltäkin,olen vain siinä jos tukea tarvitset.
- enkeliduo
erikseen....lämmin kiitos !
Varovasti tuli kurkkimaan,oliko hölmöä
kirjoittaa pahasta olosta tänne.
"Nii oli ku olis märkä matto ollu hartioil "
Simmosselt tuntus.
Kauniit hautajaiset on nyt ohi ja
munki olo helpottuneempi.
Hyvä,että kirjoitin...tää helpotti.
Olette kilttejä.
"Uupunut matkaaja
rannalta himmeän maan
astui aurinkolaivaan
suureen valkeaan".- henrjii
ikuisudeksi, ei ole yötä, ei päivää, sekuntti, tai satavuotta on yhtä pitkä.
- ...
hänen muistonsa kiteyttää sinuun ystävyytenne uute jonka vaikutus näkyy surun mentyä.
36 - Pirre*
, otan osaa.
- enkeliduo
enpä olisi uskonut tämän,
siis teijän kaikkien lohdutusten tuntuvan näin lämpöselt
siält ruudun takaa.
Tuttujen ja tuntemattomien lämpimät sanat...lohduttavat.
Kivammalt tää tuntuu,kun aikanas se,kun joku tuli baariin...
purkaamaan tunteitaan.
Nyt joku on taatusti eri mieltä,mut tässä istun yksin ja
lueskelen näitä rivejä,itkenki,kukaan ei näe.
Ei nolota yhtään kertoo,että olen kiitollinen,ku kirjotin.
Tänään näin,toisen kerran taas hassutellaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1854231"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?922766Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1442277Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8222336 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark252128- 192031
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302017Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371841- 851839
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201836