Nöyrät anteeksipyynnöt

Jakobstad 1

Fedoran Canon S100-printteriongelmat ratkesivat. Kyseessä oli ilmiselvästi oma moka. Olin älyttömyyksissäni ottanut testirepoja käyttöön välillä (elokuussa) ja siinä yhteydessä oli tullut asennuksena mm. ghostscript 8-71.15.fc13-paketti jossa bugi. Aikana telottua tuohon pakettiin liittyneet muut testipaketit sekä vaihtamalla se vanhempaan ghostscript 8-71.10.fc13-pakettiin sekä asentamalla siihen liittyvät muut tarvittavat paketit sain printterin toimimaan.

Nöyrät anteeksipyynnöt. Tästä eteenpäin oltava tarkempana noiden testipakettien suhteen. En enää koskaan valitse niitä ohjelmistolähteitä joista testisoftaa virtaa.

3

625

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mac-käyttäjä.

      Kuulosti aikamoiselta säätämiseltä, heh :D

      Sori myös, satuin näkemään otsikon ja klikkasin että mitä täällä pyydetään anteeksi?

      • Onko se nyt mikään yllätys, että kaikki ongelmat ovat useimmiten käyttäjien omien vikoja? Mac OS X:llä tavallisimmat ongelmat liittyy siihen, että käyttäjä ei ole päivittänyt Mac OS X:ää uudempaan ja alkuaikoina Apple rahasti Mac OS X:n kehitysversioilla. Kaksi ensimmäistä julkaisuahan olivat keskeneräisiä eikä niitä myyty esiasennettuna kun olivat niin bugisia, mutta rahat otettiin pois hölmöiltä. Nokia ja näytönohjainvalmistajat ovat menestyksekkäästi ottaneet Applesta mallia.

        Myös Mandriva ja Novell tekevät bisnestä testipenkeillä, tosin heillä rahastaminen on vapaaehtoista ja tarjoavat lähinnä lisäpalvelua. Käyttöjärjestelmät kun saa ilmaiseksikin.


      • &&Tempest
        M-Kar kirjoitti:

        Onko se nyt mikään yllätys, että kaikki ongelmat ovat useimmiten käyttäjien omien vikoja? Mac OS X:llä tavallisimmat ongelmat liittyy siihen, että käyttäjä ei ole päivittänyt Mac OS X:ää uudempaan ja alkuaikoina Apple rahasti Mac OS X:n kehitysversioilla. Kaksi ensimmäistä julkaisuahan olivat keskeneräisiä eikä niitä myyty esiasennettuna kun olivat niin bugisia, mutta rahat otettiin pois hölmöiltä. Nokia ja näytönohjainvalmistajat ovat menestyksekkäästi ottaneet Applesta mallia.

        Myös Mandriva ja Novell tekevät bisnestä testipenkeillä, tosin heillä rahastaminen on vapaaehtoista ja tarjoavat lähinnä lisäpalvelua. Käyttöjärjestelmät kun saa ilmaiseksikin.

        Positiivinen yllätys kun päivitin suoraan viime kesänä Mandriva 2010:n 2010 Springiin. Ongelmat Dolphinin kanssa hävisivät sen siliän tien ja nyt - ensi kerran sitten huhtikuun kaikki hommat toimii niin mahdottoman nätisti Mandrivalla. Joten ei nuo päivitykset aina tuo vain ongelmia - ne voivat saada aikaan miellyttäviäkin yllätyksiä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      105
      3525
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      201
      2267
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2110
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      37
      1852
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1659
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1108
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      890
    8. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      51
      872
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      69
      827
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      130
      792
    Aihe