Nöyrät anteeksipyynnöt

Jakobstad 1

Fedoran Canon S100-printteriongelmat ratkesivat. Kyseessä oli ilmiselvästi oma moka. Olin älyttömyyksissäni ottanut testirepoja käyttöön välillä (elokuussa) ja siinä yhteydessä oli tullut asennuksena mm. ghostscript 8-71.15.fc13-paketti jossa bugi. Aikana telottua tuohon pakettiin liittyneet muut testipaketit sekä vaihtamalla se vanhempaan ghostscript 8-71.10.fc13-pakettiin sekä asentamalla siihen liittyvät muut tarvittavat paketit sain printterin toimimaan.

Nöyrät anteeksipyynnöt. Tästä eteenpäin oltava tarkempana noiden testipakettien suhteen. En enää koskaan valitse niitä ohjelmistolähteitä joista testisoftaa virtaa.

3

638

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mac-käyttäjä.

      Kuulosti aikamoiselta säätämiseltä, heh :D

      Sori myös, satuin näkemään otsikon ja klikkasin että mitä täällä pyydetään anteeksi?

      • Onko se nyt mikään yllätys, että kaikki ongelmat ovat useimmiten käyttäjien omien vikoja? Mac OS X:llä tavallisimmat ongelmat liittyy siihen, että käyttäjä ei ole päivittänyt Mac OS X:ää uudempaan ja alkuaikoina Apple rahasti Mac OS X:n kehitysversioilla. Kaksi ensimmäistä julkaisuahan olivat keskeneräisiä eikä niitä myyty esiasennettuna kun olivat niin bugisia, mutta rahat otettiin pois hölmöiltä. Nokia ja näytönohjainvalmistajat ovat menestyksekkäästi ottaneet Applesta mallia.

        Myös Mandriva ja Novell tekevät bisnestä testipenkeillä, tosin heillä rahastaminen on vapaaehtoista ja tarjoavat lähinnä lisäpalvelua. Käyttöjärjestelmät kun saa ilmaiseksikin.


      • &&Tempest
        M-Kar kirjoitti:

        Onko se nyt mikään yllätys, että kaikki ongelmat ovat useimmiten käyttäjien omien vikoja? Mac OS X:llä tavallisimmat ongelmat liittyy siihen, että käyttäjä ei ole päivittänyt Mac OS X:ää uudempaan ja alkuaikoina Apple rahasti Mac OS X:n kehitysversioilla. Kaksi ensimmäistä julkaisuahan olivat keskeneräisiä eikä niitä myyty esiasennettuna kun olivat niin bugisia, mutta rahat otettiin pois hölmöiltä. Nokia ja näytönohjainvalmistajat ovat menestyksekkäästi ottaneet Applesta mallia.

        Myös Mandriva ja Novell tekevät bisnestä testipenkeillä, tosin heillä rahastaminen on vapaaehtoista ja tarjoavat lähinnä lisäpalvelua. Käyttöjärjestelmät kun saa ilmaiseksikin.

        Positiivinen yllätys kun päivitin suoraan viime kesänä Mandriva 2010:n 2010 Springiin. Ongelmat Dolphinin kanssa hävisivät sen siliän tien ja nyt - ensi kerran sitten huhtikuun kaikki hommat toimii niin mahdottoman nätisti Mandrivalla. Joten ei nuo päivitykset aina tuo vain ongelmia - ne voivat saada aikaan miellyttäviäkin yllätyksiä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      165
      6252
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      93
      2816
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      92
      1791
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      43
      1515
    5. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1226
    6. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      49
      1025
    7. Mitä tarkoitat

      ”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”
      Ikävä
      23
      948
    8. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      922
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      10
      916
    10. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      913
    Aihe