Tietääkö joku viisas onko mahdollista Mittava kodilta saada niin sanottua "avaimet käteen" pakettia?
Tosi huonosti selviää nettisivuilta!!
Tosi huonosti selviää nettisivuilta!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyllä tekevät aivan valmiiksi asti jos niin sovitte. Kannattaa soittaa edustajalle, saa paljon tarkempaa tietoa. Meille tulossa mittava-koti.
Saamamme palvelu on ollut tähänasti erinomaidta, kaikki muutokset ovat onnistuneet pikkurahalla. Lisäksi talopaketti on kattopäällä asennuksella todella edullinen. Pyysimme monilta toimittajilta tarjouksia ja tämä oli paras. Mittavalla ei tule keittiökalusteita mukaan, kodinkoneet (rosenlew), sälekaihtimet, ainavalmis kiuas sekä keskuspölyimuri tulevat hintaan.( riippuen paketista/tarjouksesta)Hellan vaihdoin kalliimpaan malliin, ei ongelmia. Ei senpuoleen, en olisi muistakaan paketeista ottanut keittiötä mdf ovilla, puuta olla pitää. Mutta voin suositella, tähän asti kaikki on sujunut todella mallikkaasti.
Kiitos kun vastasit kysymykseen!
Mikä malli teille on tulossa?
meille ne sanoivat kun kysyimme myös avain valmista että he eivät voi tarjota mutta voivat suositella muutamia timpureita.
Meille on tulossa unelma 127 muunnettuna unelma 123 saunaosastolla. Rakennusporukka on Mittavan suosittelema, mutta aivan oma yrityksensä. Kyllä heidänkanssaan saa sovittua valmiusasteen haluamalleen tasolle.
Paljonkohan tulee hintaa sun Unelmalle?Oma unelmani on Tuomas127,sen kun sais...kun vaan löytäis tontin jostain.
Meille tulossa näillä näkymin Wihtori 175, muunneltuna ja niin valmiina kuin haluaa, tai niinkuin me otetaan, eli ilman pystytystä, koska itsellä nosturi ja timpuriporukka.
Mittavakodin palvelu on ollut tähän asti rehellisesti sanottuna mahtavaa.
Vähä alta 50 000e kattopäälle asennettuna, sisältää muutostyöt, ikkunoiden muutokset, autotallin. Koko hoito neliöiltään n.160m2. Rakennusbudjetti on 185 000e. Itse teemme niin paljon kuin mahdollista. Lämmitysmuotona maalämpö. Talosta poistettiin mm. erkkerit, kun en halua hukkaneliöitä.