Lena Meriläinen

teatterivieras

Iltalehden mannekiini. Joka viikko lehdessä tekarit heiluen. Eikö sitä suuta voisi hiukan soukentaa, ettei ihan nielurisat näy, vaikka turpaa olisikin juuri hammaslääkärillä päivitetty?
Ulkonäkö-asiat ovat makuasioita, sen tiedän, mutta ilmaisen mielipiteenäni, että en pidä eukosta, joka on aina esittelemässä "sulojaan" ja nyt on kuulemma joku nuorimieskin tunkenut kylkeen. On sillä fiksulla aviomiehellä kestämistä. Perään näyttelijän kykyjä, turpa saa olla vaikka millainen, jos tulee tulosta, mutta tuo on aina vaan tuota samaa virnistystä.

6

1147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • On joo

      vähän huvittavaa, olis sitten minkä ikäinen tahansa;) mut jostainhan ne jutut on revittävä, että oikein jahataan;)

    • galeg

      Ymmärrän kiukkuisuutesi mediaa kohtaan.en olisi vastannut tähän muuten ,mutta textisi on aivan loistavaa.
      Kuin beethovenin 9 simbhonia olisi sanoitettu.

    • onneks mä oon paras

      Niin ja mieti kun on vielä sellasia ihmisiä jotka ei edes virnistä vaan niillä on sellanen kestoirvistys. On se karmeeta.

    • sivustaseuraaja.

      Onko aviomies, Ylen Olli Tola joku aisankannattaja eli hyväksyykö edelleen Lenan muut miesseikkailut ja ennen kaikkea hänen heikkoutensa nuoret miehet? Lena on vuosien ajan tilittänyt eri lehdissä sitä miten petti usein miestään nuorten kundien kanssa, kun kaipasi ikänsä ja ulkonäkönsä hyväksymistä ja suosiota.

      Miksi Lena tilittää noita asioita usein ja julkisuudessa? Tuntuu, että hänellä on edelleen se tarve eli halu olla nuorten miesten kanssa. Okei, Lena on ikäisekseen hyvännäköinen enkä usko monenkaan pari-kolmekymppisen miehen vastustavan aloitettaan, mutta silti. Eikö häntä mietitytä yhtään mitä aviomies ajattelee? Vai hyvöksyykö miehenäs tosiaan kaiken? Ehkä seksipuoli ei sitten kotona pelaa...

    • 343434yrjötuleebulimia

      Sillä alko viiraa kun jätti ekan aviomiehensä ja samalla oman pienen lapsensa: syömishäiriöt on aina psyykkisiä häiriöitä. Häiriö-sana lienee melko lievä kohdallaan.

      Voi kun akan polvet ja lonkat vaan kestäis. Kun viiraa ja hoitaa sitä pakkoliikunnalla ja leikkauksilla, tekareilla, kiristyksillä ... Vahus mikä vanhus.

      Kauheet korkkarit. Jumaliste, noita-akka. HUOOOH ! Huutonaurua !
      Eikö se tajua ???
      Näyttelijä näyttelee - siis paikkojaan, kaikille jotka haluaa ...

      • Ällöttävää

        Olli on todellakin aisankannattaja.Nolaa itsensä täysin ,kun ei ymmärrä lähteä suhteesta.Leena on aivan tavallisen näköinen nainen,julkisuudessa roikkuessaan ilmeisesti saanut seuralaisia,jos olisi tavallinen virkanainen,eipä taitaisi paljon miehiä kiinnostaa.Ulkomuoto aivan tusinatavaraa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      43
      4863
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      203
      4428
    3. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      35
      4140
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      90
      3465
    5. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      138
      3205
    6. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      66
      2801
    7. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      216
      2793
    8. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      101
      2449
    9. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      109
      2277
    10. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      371
      1936
    Aihe