Apuva! Minkä ostan?

Jaana

Olen dikividoakameraa ostamassa, olen valinnut Canonin kolme kameraa loppusuoralle MV 750i , MV-X 200 ja MV 650i . Mikä paras? Hinnaltaan nämä kamerat ovat samaa luokkaa, kun vertaa Saksan hintoja, koska on tarkoitus tilata kamera sieltä hinnat ovat siellä noin 150£ halvemmat.Kiitos mahdollisista viisaista neuvoista.

4

1276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jari P

      Ainakin 750 mallista puuttuu ulkoisen mikrofonin
      liitäntä, 650 mallissakaan ei taida olla mutta tuossa 200 mallissa on.

      Tämä hyvä huomioida ostovaiheessa.

      Jari

      • Jari P

        Niin, olikos tuo MV-X 200 vai MV-X 200i ?
        "i" mallissa on DV-IN joka olennainen
        mikäli haluat tallettaa editoidut tuotokset
        jossain vaiheessa nauhalle täydellä laadulla.

        Jari


    • canon

      MOikka!
      Itse ostin juuri canon mv 750i. ja tähän mennessä en ole mitään valittamista. Itse tilasin sen ranskasta. kuljetus tapahtui 23tunnissa, eik' muutenkaan mitään valittamista ollut. Ei muuta kun hyviä kuvaus hetkiä.. suosittelen, kaikki herkut samassa kasassa.

    • Jonas

      Hei,
      jos haluat vielä astetta laadukkaamman kameran, minulla on myynnissä pari kertaa kotona käytetty Sonyn PC330e-kamera, joka kuvanlaadunsa ja ominaisuuksiensa puolesta on vielä paljon monipuolisempi laite (3megapixelin kenno ja still kuvat, aito 16:9, time-lapse jne.). Mukana tulee myös Raynoxin erittäin laadukas 0.5x-laajakulmalinssi, sekä tehoakku jolla kuvaa 8h putkeen. Paketti maksoi minulle muutama kuukausi sitten yli 1800e (tilasin myös ulkomailta, kamera suomessa noin 2000e), mutta laitteistopäivityksien vuoksi paketti on nyt myynnissä hintapyynnöllä 1250e/tarjous.

      Kuitit löytyy, ja takuu on voimassa vielä pitkään.
      Hauskaa kesän jatkoa,
      terveisin Jonas

      puh. 050-5855222
      email: [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      188
      11214
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      92
      10642
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      235
      6090
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      181
      4900
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3376
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      172
      3375
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      40
      2203
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      299
      1763
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1600
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1524
    Aihe