Joo.. Varokaas tota Wendros-maahantuoja yrityksen tuotteita. eivät toimi pelit lainkaan.. ei edes asenna. Hinnatkin halpoja.. tällaisia pelejä joita wendros tuo pohjoismaihin on mm. Bus simulator 2, UK Truck simulator, German Truck Simulator. varokaa oikeesti.. joudutte pettymään. Saattehan peleistä maksetut rahat takasin mutta kannattaako kun ei kannata samaan tuotteeseen vaihtaa.. lopputulos puhdas nolla. Kiitos huomiostanne!
Wendros -ehkä surkein pelien pohjoismaiden maahantuoja ikinä
6
810
Vastaukset
- 53451
Mitenkä ei toimi? Parempi ja tarkempi ongelman kuvailu olisi suotavaa, ennen kuin tyrmäät koko firman. Itselläni on erinomainen kokemus k.o. puljun Euro Truck Simulatorista.
- kyrpiintynyt wendros
noh, jouduitkos itse odottamaan about 20 minuuttia että koko prkle:n asennussessio alkaisi.. kun kone jauhaa levyä kierros toisensa jälkeen eikä tee mitään vaik mitä yrittää.. jumittelee ennen asennuksen alkua ym paskaa.. konkkaan koko firma.. hyvä etteivät sentään ole itänaapurimme ihmeitä.. huhheijaa..
- gmhf
kyrpiintynyt wendros kirjoitti:
noh, jouduitkos itse odottamaan about 20 minuuttia että koko prkle:n asennussessio alkaisi.. kun kone jauhaa levyä kierros toisensa jälkeen eikä tee mitään vaik mitä yrittää.. jumittelee ennen asennuksen alkua ym paskaa.. konkkaan koko firma.. hyvä etteivät sentään ole itänaapurimme ihmeitä.. huhheijaa..
Tuo vika kuulostaa kyllä siltä että joko levy on suolesta ja tällä tarkoitan piraattia, tai sitten sinun levyasema alkaa jauhamaan viimeisiään.
Minulla alkoi vanhemmassa koneessa CD asema tekemään juuri tuota, eli alkuun se ei pyörittänyt poltettuja levyjä, tunnisti kyllä mutta ei pyörittänyt loppuun asti. Seuraavaksi alkuperäisten tai asiallisesti poltettujen CD levyjen latausajat alkoivat pidentyä huomattavasti, vaikka sellaiset levyt se kyllä vielä tunnisti nopeasti. (vanhempi 16 x levyasema oli pari vuotta vanhemmassa compaqin koneessa nopeampi kuin kyseinen 32x levyasema) Sen jälkeen alkuperäisiä se pyöritti vielä pitkään, mutta poltettuja CD levyjä se ei enää soittanut vaikka olisi päällään seissyt, ja lopulta odottelu että se edes tunnistaisi alkuperäisen levyn, ja sen jälkeen odottelu että se jaksaisi lukea ja asentaa (jos viitsi asentaa) pelin kokonaan alkoi olla sitä myöten selvä että ostin kokonaan uuden koneen.
Kokeile asemaasi useammalla levyllä, niin alkuperäisillä kuin poltetuillakin, sekä sellaisilla levyillä joiden latausajat tunnet. Jos siinä alkaa olla odottamisen makua, niin sitten se taitaa olla levyasemassa vika ennemmin kuin levyssä.
Käy kokeilemassa myös parin kaverin koneilla että toimiiko, että tiedät varmasti että onko vika satavarmasti huonossa levykkeessä (sellainen ongelma ei ole mitenkään harvinainen koska sellaisia maanantaikappaleita tulee jakeluun jatkuvasti)
- p4sk4firm
Minulla on Euro truck simulato. kun minä laitan asennuksen joutuu odottamaan koko tunnin s44t4n4n h3lv3t1n firma
- etsSIMU
Mulla ainaki toimii :)
- semiboogie
Ensinnäkin Wendros ei ole maahantuoja vaan julkaisija. Toisekseen se fakta, että pelit eivät sinulla toimi ei tarkoita, että kyseinen lafka työntää pelkkää paskaa ulos.
Wendros julkaisee mielestäni ihan asiallisia simuja ottaen huomioon, että niitä ei oikeastaan kukaan muu julkaise.
Ja kylmä totuushan on se, että halvalla ei saa hyvää. Jos veli ostat kahdella kybällä puunkaatosimulaattorin ja oletat sen asentuvan yhtä sujuvasti kuin vaikka Steamista ostetut pelit joudut pettymään.
Mutta kiva, että valistit meitä. Kiitos huomiostasi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1013741
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se482671- 1142509
24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä
Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣392008Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi
Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu301777Mulla tulee vaan niin
Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et221561- 271542
- 221338
Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi
Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?701285Olikohan se
Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi81271