paukkuu?

mikä on kun ventossa kaivonkansien yli ajettaessa takaa kuuluu kauhea pauke?
3600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

joko iskarin yläpään kumi sökö, tai takajousi poikki. Jousesta katkeaa pikku pätkä, joka on vaikea heti huomata, mutta kun vertaat toiseen puoleen, sen kyllä löytää.

Äänestä
  • Taka-akselin ripustuksen pusla on kulunut loppuun.

    Äänestä

  • vaihtoehto kirjoitti:

    Taka-akselin ripustuksen pusla on kulunut loppuun.

    Taka-akselin puslat on murtuneet ja ne paukkuu. Niiden vaihto on aika vaikeaa itse, mutta jossain korjaamolla homma hoituu pariin tuntiin. Hinta työ puslat n. 120 euroa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vento kirjoitti:

mikä on kun ventossa kaivonkansien yli ajettaessa takaa kuuluu kauhea pauke?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu