Primera (P12) Traveller jakopäänhihna

Onko Nissan Primera (P12) Traveller:issa 1.6 2006 jakopäänhihna vai ketju?
71667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Että tätä kysytään! En vastaa!

Äänestä
  • Primerassa on jakopäässä ketju, jota useimmat ihmettelevät. Ei siis jakopään hihnan vaihtoja, sillä ketju kestää auton iän.

    Äänestä

  • services kirjoitti:

    Primerassa on jakopäässä ketju, jota useimmat ihmettelevät. Ei siis jakopään hihnan vaihtoja, sillä ketju kestää auton iän.

    Koko iän, ketju paras ja kestävin ratkaisu.Remmin vaihto kallista.

    Äänestä

vaihtoväli 90 000 km.kannattaa samalla vaihtaa vesipumppu ja rullat. maksaa merkkiliikkeessä n.800€.

Äänestä
  • On siis 1.6 mallissa hihna.

    Äänestä

  • ketjuko kirjoitti:

    On siis 1.6 mallissa hihna.

    Ketju on kaikissa paitsi 1.9 dieselissä. Koskee siis korimallia P12.

    Äänestä

  • ketju on paras kirjoitti:

    Ketju on kaikissa paitsi 1.9 dieselissä. Koskee siis korimallia P12.

    ai jaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ketjuko kirjoitti:

Onko Nissan Primera (P12) Traveller:issa 1.6 2006 jakopäänhihna vai ketju?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu