Eli olen etsinyt pentua. Ja silmiini osui kivan oloinen yhdistelmä. Narttu musta typistetty tuonti näyttelymeriittejä vaikka muille jakaa ja isä ruskea ulkomainen komistus. pentuilmoituksessa emän lonkat mainitaan A/A, MUTTA kun tutkin nartun tietoja kennelliiton tietokannasta, niin siellä tuloksena B/C,ja kaksi kertaa kuvattu. Eli mitä hittoa tämä nyt tarkoittaa? Kun kiinnostusta olisi viedä koira tulevaisuudessa ZTP-testiin, niin mitens tämä nyt menee??
C vai A lonkat..??
4
491
Vastaukset
- ............
Ja lähestyisin kasvattajaa, ehkäpä hänellä on asiaan hyvä selitys. Jos kyseessä on virhe tietokannassa, niin sehän on hänen etunsa myös, että se sinne korjaantuu. Olen niin sinisilmäinen, että en haluaisi uskoa tahallisuuteen asiassa. Mutta joku ei nyt täsmää, jos kerran asiat on niin kuin kuvailit. Jos kyseessä on tahallinen vilpinyritys, niin unohtaisin koko koiran hankinnan ko. kasvattajalta. Mutta haluaako kasvattaja todella mainettaan pilata tahallisella asialla, josta jää helposti kiinni. Vai olisiko sittenkin vaan joku inhimillinen virhe.
- pazca
koira on ehkä kuvattu Suomessa ja ulkomailla...tulokset heittelee maasta riippuen.
- sen huonomman
vaihtoehdon olevan oikein, niin ei tule ainakaan pettymyksiä.
- Gadget!
Josko kasvattaja on lähettänyt lonkkakuvat itsensä DV:n arvioitavaksi Saksaan ja sieltä sitten tulos A? Kannattaa kysyä kasvattajalta itseltään. Jos näin on, niin luonnollisesti jälkeläisille myös ovi ZTP-testiin on auki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html394188Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424012Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353128Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat163021Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis652994Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos732706Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien982453Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1202085- 451985
- 241770