Löytyykö homoja Nivalasta?

12349876

Ihan vaan kysysin et löytyykö Nivalasta muita homoja ku mä, vai onko tilanne niinku littlebritanniassa ja olen tämän pikku kylän ainoo homo? :P

Ja jos löytyy nii minkä ikästä? ite oon 17

18

1884

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • harrasta ....

      eivät varmaan metelöitse sillä

      • 12349876

        Ei niin. Itekki oon kaapissa, mut aattelin et näin anonyymisti sen vois tunnustaa.
        Ihan vaan yritän kartottaa et onko tosiaan niin ettei täälä muita oo. Oon harkinnu kaapista ulos tuloo, mut ei sitä oikee kehtaa jos tosiaan oon tämän pikku kylän ainoo homo.


      • maalaispitäjien
        12349876 kirjoitti:

        Ei niin. Itekki oon kaapissa, mut aattelin et näin anonyymisti sen vois tunnustaa.
        Ihan vaan yritän kartottaa et onko tosiaan niin ettei täälä muita oo. Oon harkinnu kaapista ulos tuloo, mut ei sitä oikee kehtaa jos tosiaan oon tämän pikku kylän ainoo homo.

        Pärräpoeka on hinthi!!


      • 12+12
        maalaispitäjien kirjoitti:

        Pärräpoeka on hinthi!!

        onks tää totta, tällä palstalla joku mainitsee nivalan! :D kai se sit on. mut tosiaa, mä oon 16 vuotta ja kotoisin tuosta tuppukylästä... heh, hullua ajatella että me melko varmasti ollaan nähty toisemme yläasteella ;) hmm.. no vastaa ihmeessä tälle palstalle tähä viestiin jos viel luet tätä ;)


      • Anonyymi
        12349876 kirjoitti:

        Ei niin. Itekki oon kaapissa, mut aattelin et näin anonyymisti sen vois tunnustaa.
        Ihan vaan yritän kartottaa et onko tosiaan niin ettei täälä muita oo. Oon harkinnu kaapista ulos tuloo, mut ei sitä oikee kehtaa jos tosiaan oon tämän pikku kylän ainoo homo.

        Niin kauan kun homot ovat kaapissa eivät tue omaa asiaansa. Monet jotka ovat tulleet ulos kaapista ovat julkisesti ihan sitä mitä ovat, ja saavatkin olla. Miksi olla kaapissa koko elämänsä jonkun homofoobisten ihmisen vuoksi joka ei edes ymmärrä mitä homous on.

        Monelta on mennyt elämä pilalle kun ovat alistuneet kaapissa elämiseen , siten eivät ole saaneet elää omaa elämäänsä , muuta kun toisten ehdoilla .

        Siksi tulisi jokaisen pystyä tunnistamaan itsensä ja uskallettava olla se miksi on syntynyt, se on jokaisen ihmisen oikeus .niin kauan kun ihmisillä ei ole tietoa asioista puhuvat mielikuvituksiaan homoista , mutta kun saavat tietoa niin ainakin normaali ihminen sen ymmärtää. Eikä tuomitse ihmistä mitenkään.
        Homoja on ollut niin kauan kun ihmisiä on ollut maailmassa ei se mitenkään pitäisi olla uhka kenenkään elämässä jos naapuri sattuu olemaan homo.


    • ettunnemuajamäensua

      Oon lukiokksa ja oon homo tai bi en tiiä..

    • Janne1900

      ...homoja myös vanhemmissa ikäryhmissä. Varmaan aika keskiverto määrä pitäjän asukkaista on homoja/bissejä/lesbojakin. Jos käy tuolla koodi.net chatissa niin kyllä siellä törmää Nivalaisiin vaikka jotkut koittaa hämätä olevansa vaikka esim Ylivieskasta jotta henkilöllisyys ei paljastuisi.

      Miten muuten kävi nuoret, oletteko löytäneet toisenne jo siis edes Mesessä?

      • A&b

        Ollaan kundipari tästä Nivalan läheltä ja asutaan yhdes.


    • Nivalalainen(n)

      Kyllähän täällä nivalassa nuita homoja on ihan omassakin ystäväpiirissä vähän joka ikäluokkaa^^

    • 12349876

      :O ohhoh.... En oo käyny kattoo tätä pitkii aikoihin ku ei ollu tullu ku 1 vastaus, mut olipa yllätys et tää oliki yhä pystyssä.

      Enpäs ookkaan ainut täälä :D

      • 12349876

        Ja mäki oon muuten lukios. Synttäritki meni jo et ikääki on taas 1 vuosi lisää.


    • jype85500

      Löytyy! Ite oon lukiota vastapäätä olevassa oppilaitoksessa (ei yläaste)...

    • eetu69

      löytyy tästä naapuripitäjän puolelta heti rajan takaa. ite oon vähän vanhempi mut nuorenmielinen ;)

    • Anonyymi

      Voi helevetti

    • Anonyymi

      No onko Nivalassa jo homosteltu?

    • Anonyymi

      Mä oon homo myös,miten suhun saa yhteyden

      • Anonyymi

        Minkäikäinen olet? Minäkin oon Nivalasta.


    • Anonyymi

      OLEN NIVALAN SUPER MACHO GAY MAN JA NUZZIN KIIHGESTII! TULKAA BOYT MUN LUO! TEINIX ON KIIMA PEBA! UUH! NYT NUZZITAAN!

      TERCUIN NIVALAN NICO!

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      205
      2394
    2. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      40
      1582
    3. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      135
      1232
    4. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      288
      1028
    5. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      56
      982
    6. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      302
      963
    7. Kääminsä polttanut taksi suomussalmella

      Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen
      Suomussalmi
      20
      912
    8. olisit voinut mies edes

      Pyytää anteeksi 🙏🫶
      Ikävä
      55
      906
    9. Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."

      Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S
      Tanssii tähtien kanssa
      19
      774
    10. Aina ku nään sun kuvan

      Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭
      Ikävä
      58
      763
    Aihe