Onko normaalia?

Onko normaalia että menkkojen aikaan klitoris on hellä ja emättimessä ja klitoriksessa sykkii kokoajan sekä emättimessä on välillä hiukan epämiellyttävä tunne kun kihelmöisi tai jotain ?
Minulla nämä oireet alkoivat päivää ennen kuukautisia :o onko teillä ollut tällaisia oireita? mahtavatko olla normaaleja?
1299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

voi olla hyvinkin kuvailemiasi tuntemuksia.Kuukautisten alkaessa paikat ovat turvoksissa joten voi olla hellä fiilis alapäässä-Toki täytyy muistaa myös että jos olet ollut yhdynnässä ilman kondomia-klamydiakin saattaa vaivata.Varmasti hyvä särkylääke auttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö, kirjoitti:

Onko normaalia että menkkojen aikaan klitoris on hellä ja emättimessä ja klitoriksessa sykkii kokoajan sekä emättimessä on välillä hiukan epämiellyttävä tunne kun kihelmöisi tai jotain ?
Minulla nämä oireet alkoivat päivää ennen kuukautisia :o onko teillä ollut tällaisia oireita? mahtavatko olla normaaleja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu