Welsh Corgin pituus?

Lendie

Heips! 1.10 on meille tulossa pembroken pentu ja kyselisin että kuinkakohan pitkä aikuinen Welsh Corgi on, ettei tule liian pientä petiä ostettua? :) Ja kuinkahan iso ruoka/vesikuppi olisi Corgille hyvä? Kiitos etukäteen.

3

6346

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaksi narttua

      Hei, mittailin meidän koiria silmämääräisesti (en löytänyt mittaa). Näyttäisivät olevan kuononpäästä peppuun noin 80 cm. Corgi on pieni vain pentuna. Kannattaisi varmaankin ostaa pehmustettu koiranpatja jossa ei ole reunoja. Pentuna voit tehdä jostain viltistä tai peitosta "pesän" siihen päälle.

    • tulossa Gardigan

      Heip!

      Käykö Gorgeille jotkin koon 53 sadetakit/Tuulitakit. Koiran mallia toki.
      Olemme hankkimassa Gardigania kotiin ja ajattelin kysyä.

    • Vastaus

      Noin 90cm kirsusta häntään. En ole koskaan omistanutu corgia, mutta ole niistä silti paljon lukenut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Realistisesti

      Miten toivoisit, että asiat etenisivät hänen kanssaan? Kuka tekisi mitä?
      Ikävä
      112
      1043
    2. Miksi et edistä asiaa...

      Kaivattusi suhteen??
      Ikävä
      55
      798
    3. millaiset hiukset

      kaivatullasi on? :)
      Ikävä
      33
      779
    4. Minkälaista ajattelisit elämänne olevan

      jos olisit kaivattusi kanssa yhdessä?
      Ikävä
      65
      757
    5. Sinulle nainen

      Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M
      Ikävä
      78
      664
    6. Tää on todella huvittavaa seurata näiden savolaisten

      naapurusten piikittelyä ja vihanpitoa toisilleen netissä. Näyttää siltä, että Mehtoselle alkaa tulla isäukon piirteet e
      Tuusniemi
      35
      635
    7. Kuka mölyapina

      Kuka saatanan vittu naama mölisee sunnuntaiaamuna jolla ei oo edes lauluääntä. Yön kuulunut jonkun ajan mölinää sisälle
      Suomussalmi
      13
      556
    8. rattijuoppoja

      tavattu taas Haapavedellä, hyvä että poliisi on valppaana
      Haapavesi
      16
      537
    9. Kuhmosta (kyseenalaiseen) kuuluisuuteen

      Naapurikylän, siis Nurmeksen suurin tubettaja on iskenyt naisen Kuhmosta. Kertoo kanavallaan naisen olevan hyvä rakastel
      Kuhmo
      3
      522
    10. Salaattirosvo

      Sinulle tiedoksi joka varastit salaatit viime yönä kasvulootasta,jäit riistakameraan🤣🤣🤣. Tulehan selvittelemään asia
      Suomussalmi
      18
      512
    Aihe