Heips! 1.10 on meille tulossa pembroken pentu ja kyselisin että kuinkakohan pitkä aikuinen Welsh Corgi on, ettei tule liian pientä petiä ostettua? :) Ja kuinkahan iso ruoka/vesikuppi olisi Corgille hyvä? Kiitos etukäteen.
Vastaukset 3
- Kaksi narttua
Hei, mittailin meidän koiria silmämääräisesti (en löytänyt mittaa). Näyttäisivät olevan kuononpäästä peppuun noin 80 cm. Corgi on pieni vain pentuna. Kannattaisi varmaankin ostaa pehmustettu koiranpatja jossa ei ole reunoja. Pentuna voit tehdä jostain viltistä tai peitosta "pesän" siihen päälle.
- tulossa Gardigan
Heip!
Käykö Gorgeille jotkin koon 53 sadetakit/Tuulitakit. Koiran mallia toki.
Olemme hankkimassa Gardigania kotiin ja ajattelin kysyä. - Vastaus
Noin 90cm kirsusta häntään. En ole koskaan omistanutu corgia, mutta ole niistä silti paljon lukenut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134742Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197700Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47647Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99634- 61619
- 43565
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520