Welsh Corgin pituus?

Lendie

Heips! 1.10 on meille tulossa pembroken pentu ja kyselisin että kuinkakohan pitkä aikuinen Welsh Corgi on, ettei tule liian pientä petiä ostettua? :) Ja kuinkahan iso ruoka/vesikuppi olisi Corgille hyvä? Kiitos etukäteen.

3

6345

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaksi narttua

      Hei, mittailin meidän koiria silmämääräisesti (en löytänyt mittaa). Näyttäisivät olevan kuononpäästä peppuun noin 80 cm. Corgi on pieni vain pentuna. Kannattaisi varmaankin ostaa pehmustettu koiranpatja jossa ei ole reunoja. Pentuna voit tehdä jostain viltistä tai peitosta "pesän" siihen päälle.

    • tulossa Gardigan

      Heip!

      Käykö Gorgeille jotkin koon 53 sadetakit/Tuulitakit. Koiran mallia toki.
      Olemme hankkimassa Gardigania kotiin ja ajattelin kysyä.

    • Vastaus

      Noin 90cm kirsusta häntään. En ole koskaan omistanutu corgia, mutta ole niistä silti paljon lukenut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      680
      2567
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      31
      1286
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1168
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      12
      1115
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      965
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      104
      925
    7. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      40
      922
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      101
      883
    9. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      769
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      751
    Aihe