Welsh Corgin pituus?

Lendie

Heips! 1.10 on meille tulossa pembroken pentu ja kyselisin että kuinkakohan pitkä aikuinen Welsh Corgi on, ettei tule liian pientä petiä ostettua? :) Ja kuinkahan iso ruoka/vesikuppi olisi Corgille hyvä? Kiitos etukäteen.

3

6256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaksi narttua

      Hei, mittailin meidän koiria silmämääräisesti (en löytänyt mittaa). Näyttäisivät olevan kuononpäästä peppuun noin 80 cm. Corgi on pieni vain pentuna. Kannattaisi varmaankin ostaa pehmustettu koiranpatja jossa ei ole reunoja. Pentuna voit tehdä jostain viltistä tai peitosta "pesän" siihen päälle.

    • tulossa Gardigan

      Heip!

      Käykö Gorgeille jotkin koon 53 sadetakit/Tuulitakit. Koiran mallia toki.
      Olemme hankkimassa Gardigania kotiin ja ajattelin kysyä.

    • Vastaus

      Noin 90cm kirsusta häntään. En ole koskaan omistanutu corgia, mutta ole niistä silti paljon lukenut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      171
      2636
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2264
    3. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1075
    4. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      152
      972
    5. Kai odotan että

      Juokset vielä perässäni
      Ikävä
      67
      888
    6. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      391
      887
    7. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      62
      837
    8. Kerrohan T miehelle yksi syy

      Miksi hänen tulisi kaivata sinua?
      Ikävä
      101
      753
    9. Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni

      Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure
      Ikävä
      48
      714
    10. Euroviisuhuitelua

      En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka
      80 plus
      34
      672
    Aihe