Olisko homma voinut käydä näin ?

20 €

Hienoja uutisia Suomen kansalle!

Olemme Wincapitassa kehittäneet rahantekokoneen. Se toimii seuraavalla periaatteella: koneessa on laatikko ja kampi, jota pyöritetään kädellä. Koneeseen syötetään 20e kokoinen valkoinen paperinpala ja kampea aletaan pyörittämään.
Kestää hetki ja kone syöttää ulos aidon 20e setelin. Siis paperi muuttuu rahaksi! Toinen paperi sisälle ja uusi 20e seteli ulos. Ihmeellistä, mutta totta, tälläinen on Wincapitan keksimä rahantekokone.

Koska Wincapitalla on jo kylliksi rahaa ja reuma vaivaa halituksen jäsenten niveliä, mikä tekee kammen pyörittämisen vaivalloiseksi, olemme päättäneet antaa tämän laitteen patentit yleishyödylliseen käyttöön jäsenille.
Tämä yleishyödyllinen yhditystä, jonka nimi on Wincapita lähtee viemään konetta ja sen ideaa eteenpäin suomen maakuntiin, mutta tarvitsemme vielä lisää väkeä joukkoomme tuomaan tämän koneen mahdollisuuksia julki.

Kukapa sitä jaksaisi veivata 24h päivässä yksistää, pakkohan sitä on joskus nukkua.
Heh heh, vaikka rahaa tekisi mieli takoa. Joten on järkevämpää ostaa tälläinen rahakone kimpassa ja vuorotella näitä pyöritys vuoroja, niin että jokainen saa tehdä itselleen rahaa muutaman tunnin päivässä. Olemme laskeneet, että keskimäärin yksi seteli tulee ulos joka minuutti, joten tunnissa tulee 60 * 20e (jos pitää kiirettä) eli 1000e.

Pelkästään kymmentunnin pyörityksellä kone maksaa itsensä takaisin. Pitää huomioida, että koneessa käytettävä paperi on kalleinta arwopaperia ja sitä myös myydään erikseen. 1e arkki, jos leikkaa itse muotin. Valmiiksi leikatut 3e kpl.
Voit säästää myös tässä olemalla reipas ja leikkaamalla omat setelipohjasi.

Kysymyksiä: Onko tämä rehellistä ja voiko rahaa noin vain monistaa?
Vastaus: Kyllä voi. Jokaisessa setelissä on virallinen sarjanumero, joka on varmistettu viranomaisilta
(esittelijä voi viedä koneesta tulleen setelin ostajaehdokkaan kanssa pankkiin ja vahvistaa tämän todeksi).
Kone ei siis tee kopioita tai jäljittele vain yhtä sarjanumeroa, vaan kone todellakin sylkee oikeaa ja käypää rahaa.

K: Eikö tällätavoin pian kaikki suomen rahat ole näiden koneiden käyttäjien hallussa ja seuraa inflaatio?
V: Ei, koska koneita tuotetaan vain rajoitettu määrä ja nämä koneet ovat yhteydessä GPRSX-järjestelmän kautta toisiinsa, sekä suoraan pörssiin, jolloin uloslasketun rahanmäärää pystytään reaaliaikaisesti valvomaan.

K: Joutuuko näistä rahoista maksamaan veroa?
V: Jos pyörität yli 1000e kuukaudessa, niin joudut maksamaan sivuveroprosentin mukaisesti valtiolle.
Siitä syystä kannattaa ostaa kone kimpassa ja käyttää sitä niin, että sinä, Matti, Simo ja Kimmo ottavat
joka kuukausi alle tuon 1000e ulos ja taas samoin seuraavana kuukautena. Jäätte jokatapauksessa 6kk jaksolla hyvin voitolle.

K: Voiko koneen myydä eteenpäin?
V: Miksi myisit? En usko että rahan tarve tulee ihmisillä koskaan katoamaan, joten konetta ei kannata koskaan myydä.

K: Miksi vain 20e seteleitä, ei taida lompakossa riittää tila?
V: Koneesta on olemassa vain 20e malli, mutta huhut kertovat, että keksijä on luonut myös 50e ja
(huippusalaista) 100e mallit. Lompakko-ongelmaan on myös hyvä ratkaisu: Vyölaukku, johon mahtuu paksuja nippuja, eikä sitä heti varasteta perstaskusta, kuten lompakkoa.

5

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • työpaikka

      Kuka viitsii tuhlata aikaa tollasen aivopierun oksentamiseen?

      Hanki töitä itsellesi

    • VALMISTUMASSA

      KUULIN että koneen täysin automaattinen versio on valmistumassa koneen kehittäjältä Haanukas Kaalisjärveltä tuota pikaa.

      Automaattiversiota ei tarvitse enää itse kammesta pyörittää vaan kampi on korvattu rattaalla ja hammaskejulla joka on yhdostetty entiseen separaattorin sähkömoottoriin. Laitteen toimintaa ja kierrosnopeutta valvoo ja säätää yötäpäivää Handen kehittämä RUBLUUTTI.

      Rublu myös vastaa syötettävien paperilappusten syöttämisestä koneeseen, joten koneiden haltijat voivat huoletta lomailla ulkomailla ja ajella koneen valmistamilla rahoilla ostamillaan urheiluautoilla.

      Ps.
      Rahanvalmistukseen aiheuttaa katkoja tulevaisuudessa ainoastaan mahdolliset sähkökatkokset ja viranomnaisrikollisten sairaalloinen kiinnostuminen rehellisestä rahanvalmistuksesta.

      • karmeet voitot

        käytetty tuota vanhaa tekniikkaa, niin pystyy tuota vehestä itsekin korjaamaan ja hakea oikeaa pyörintänopeutta kulloinkin vallitsevien rahavirtojen mukaan, tuo rahan pakkauslaite pitäisi vielä keksiä samaten yksinkertaisella periaatteella käyttäen vähänkäytettyjä vanhoja komponenteja.


      • Kallein versio hakee itse paperiin tarvittavat puut naapurin metsästä.


    • Sama kone

      Lisenssejä tyhjästä..
      Kampea väänti koko johtoporsas joukko 350 henkilöä.
      Kohta väännetään pyttyyn jotain muuta..
      Pytty=kovennettu tuomio

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      129
      2083
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      105
      1906
    3. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1679
    4. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      66
      1559
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      33
      1212
    6. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1202
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      56
      1152
    8. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1103
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      1076
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      1023
    Aihe