toimeentulot.2011

onko kukaan nähnyt laskelmaa tt-tuen määrästä ensi vuodelle ?
tai maaliskuun alusta, jos silloin jotain tapahtuu ?
1344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eipä taida suuria muutoksia olla tulossa. Aiemmin oletin, että takuueläke vaikuttaisi tt-tuen perusosaan mutta olin väärässä. Kansaneläke ei silti muutu, ja tt-tuki on sidottu kansaneläkkeeseen.

Sen sijaan ensi vuonna taitaa aloittaa toimintansa työryhmä jonka on tarkoitus neljän vuoden välein tarkastella toimeentulotuen jälkeenjääneisyyttä.


Petri Nurminen
http://www.petrinurminen.net/Yleistiedote-1-2010.html

Äänestä

Kommentoi aloitusta


roisos 5. kirjoitti:

onko kukaan nähnyt laskelmaa tt-tuen määrästä ensi vuodelle ?
tai maaliskuun alusta, jos silloin jotain tapahtuu ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu