Mainoksien poisto

....

Onko IE:hen saatavana pluginia, jolla pystyisi poistamaan sivuilta kaikki mainokset?

Tällä hetkellä käytän Mozilla Firefoxia ja siihen adblock-pluginia, jolla voi tehokkaasti blokata mainososoitteet pois, nämäkin sivut toimivat paljon nopeammin ilman turhia mainoksia.

7

663

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jokujoo
    • Kokeile

      Siiryin tänne windosiin kokeilemaan , kun muistin asentaneeni tähän All-in-One SECRETMAKER nimisen ohjelman , laitoin siinä olevat Banner Blocker ja pop-up ohjelmat käyttöön ; suomi 24 etusivu ainakin näytti oudolle ,kun ei tullut yhtään mainosta eikä vilkkuvia kuvia ,taitaa toimia .
      Käytän ko ohjelmaa lähinnä spämmien ja tiedostojen siivoukseen , siinä on 10 eri ohjelmaa mukana.

      • Kokeile

        Tämän tietotekniikka sivun eniro bannerriin se ei tehoa , johtuneeko siitä että suomi24 on osa eniroa ,kuten sivun alalaidassa lukee.


      • ....
        Kokeile kirjoitti:

        Tämän tietotekniikka sivun eniro bannerriin se ei tehoa , johtuneeko siitä että suomi24 on osa eniroa ,kuten sivun alalaidassa lukee.

        Täytynee kokeilla ko. ohjelmaa jossain vaiheessa, nyt vain olen töissä ja täällä käytetään linuxia jossa ie ei edes toimi.
        Adblockilla eniro-banneritkin lähtevät asetuksella http://www.suomi24.fi/img/*banneri* . Kun tulee ensimmäistä kertaa uudelle sivustolle, adblock-valikosta saa eteensä listan sivun sisältämästä krääsästä, turhien mainosten suodatus käy helposti.


    • Anonyymi

      Lehdistä saa kivasti tekstimainokset pois (Firefox + Adblock). Entä uutisvideoiden alussa olevat pakkomainokset? Saako niitä jotenkin pois?

      • Anonyymi

        Tätä en osaa minäkään, MTV:n sivuilla tämä näyttää olevan yhtä samaa videota, jota ei saa pois.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      51
      6600
    2. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      70
      5601
    3. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      103
      4908
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      27
      3635
    5. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      205
      3201
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      41
      3025
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      24
      2944
    8. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2829
    9. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      156
      1661
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      346
      1610
    Aihe