SONERA sivuilta tehty nopeustesti: 2.39 Mbit/s (latausnopeus)
NOPEUSTESTI: 427 Mbit/s (latausnopeus)
Sonera siis suoraan kiertelemäti valehtelee nopeuden. Testi tehty yhtäaikaisesti. Ja NOPEUSTESTI tehty useampaan kertaan ja aina nopeus on alle 500 Mbit/s.
Mokkilan todellinen nopeus
Sonera osaa........
5
684
Vastaukset
- ffffghjkloö
ei Mbit/s...........
- landmans
Jos nopeus on hitaampi, kuin mitä on luvattu, kannattaa lähettää asiakaspalveluun kirjallinen reklamaatio ja pyytää hinnan alennusta tai kokonaan sopimuksen purkamista. Toimin itse näin ja sain hinnasta puolet pois.
[email protected]
Vastausta saa kyllä sitten odottaa sen pari viikkoa. Taitaa olla ruuhkaksi asti noita reklamaatioita aina. - 1+9641
mulla latausnopeus 6,39
lähetysnopeus 1,02
eli toinii todella hyvin - mokkilamokkilamokkil
se on muuten mokkula! ei mokkila!
- soneran nettitikku
ittellä latausnopeus 12 :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site645961Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers734817Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto504398SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564161SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953771SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502483Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352389Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi522144Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat452119Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost21617