SONERA sivuilta tehty nopeustesti: 2.39 Mbit/s (latausnopeus)
NOPEUSTESTI: 427 Mbit/s (latausnopeus)
Sonera siis suoraan kiertelemäti valehtelee nopeuden. Testi tehty yhtäaikaisesti. Ja NOPEUSTESTI tehty useampaan kertaan ja aina nopeus on alle 500 Mbit/s.
Mokkilan todellinen nopeus
Sonera osaa........
5
655
Vastaukset
- ffffghjkloö
ei Mbit/s...........
- landmans
Jos nopeus on hitaampi, kuin mitä on luvattu, kannattaa lähettää asiakaspalveluun kirjallinen reklamaatio ja pyytää hinnan alennusta tai kokonaan sopimuksen purkamista. Toimin itse näin ja sain hinnasta puolet pois.
[email protected]
Vastausta saa kyllä sitten odottaa sen pari viikkoa. Taitaa olla ruuhkaksi asti noita reklamaatioita aina. - 1+9641
mulla latausnopeus 6,39
lähetysnopeus 1,02
eli toinii todella hyvin - mokkilamokkilamokkil
se on muuten mokkula! ei mokkila!
- soneran nettitikku
ittellä latausnopeus 12 :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1546846MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny666032Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884589NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074549Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1694344Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941700- 4031621
- 821409
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311387Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?441200