Myös karhutkin ymmärtävät joogan merkityksen!
Ähtärin eläinpuiston Mimmi-karhu näyttä esimerkkiä.
Eikä turhaan.
Tulihan siitä maailmankuulu!
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1312205/Its-Yoga-Bear-Show-Incredible-pictures-Santra-keeps-shape-Finnish-zoo.html
Ähtärin eläinpuiston Mimmi-karhu näyttä esimerkkiä.
Eikä turhaan.
Tulihan siitä maailmankuulu!
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1312205/Its-Yoga-Bear-Show-Incredible-pictures-Santra-keeps-shape-Finnish-zoo.html
Vastaukset 29
Vanhimmat
Mimmi tietää ja ymmärtää terveydenhoidon aakkoset!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2251405
Ähtärin karhut ovat sirkuseläimiä. Ne tekevät semmoisia temppuja, mistä tietävät saavansa palkintoja. Mutta jos katsojina on tyyppejä, jotka uskovat yliluonnollisten olioiden kanavointeihin, niin varmaan ne uskovat myös karhujoogan.
"Mutta jos katsojina on tyyppejä, jotka uskovat yliluonnollisten olioiden kanavointeihin, niin varmaan ne uskovat myös karhujoogan."
Semmoisia tyyppejä on enemmistö Suomen kansasta, koska raamattu on Jumalan, siis yliluonnollisen olennon, sanaksi väitettyä, eli kanavoitua matskua. Ja enemmistö kansasta kuuluu kirkkoon, eli enemmistö uskoo "yliluonnollisten olioiden kanavointeihin".
Sitten on pieni vähemmistö, kuten palstan skepo, jolle ei maailmankuvaan mahdu muuta kuin kaksoissokkotutkimus ja sekin suppea maailmankuva on romahtanut, kun valtamediat ovat paljastaneet että lääketutkimukset ovat vain maksettuja mainoksia.
"Ähtärin karhut ovat sirkuseläimiä. Ne tekevät semmoisia temppuja, mistä tietävät saavansa palkintoja. Mutta jos katsojina on tyyppejä, jotka uskovat yliluonnollisten olioiden kanavointeihin, niin varmaan ne uskovat myös karhujoogan."
Skepon uskomushäröilyt ovat aina vaan kauempana reaalimaailmasta. Karhun joogaaminen on luotettavasti dokumentoitu ja ympäri maailmaa uutisoitu fakta, ei siis uskon asia. Jos karhu saa joogaamisesta palkinnon, niin se ei suinkaan tarkoita sitä etteikö karhu olisi joogannut, vaikka skepologian uskomusjärjestelmä suoltaakin niinkin epäloogisia väittämiä.
esimerkiksi venyttelevät ja se tulee niiltä luonnostaan. Ei sitä niille kukaan opeta, vaan
ne ovat huomanneet venyttelyn hyvän vaikutuksen. Tuo jooga nimitys on hieman
sanoisinko, harhaan johtava.
Ei ne mitään sirkuseläimiä ole, oletko sekoittanut asian? Eikä niitä saa yleisö ruokkiakaan.
> Ähtärin karhut ovat sirkuseläimiä....
Skeposella on omat näkemyksensä tässäkin.
Kuten aina!
Teeppääs sinäkin tuommoisia liikkeitä,sinulta se vois onnistua.
Antakaa nyt karhun joogata, älkääkä niin tosikkomaisesti epäilkö asiaa, sillä ainahan eläimiä rakastavat voivat puhua vaikka eläimistä vaikka millä kuvayúksilla. Hiukan huumoria kiitos!
Miten sekaisin ihminen vielä voi olla?
Tosissaan,tosissaan kirjoitettu.
Usko jo skeponen,tämä ei ole kepponen.
Tosi hauskalta näyttää. Mutta eihän se mitään uutta ole, että eläimet venyttelevät ja pitävät näin kroppansa kunnossa. Ihmisten joogan liikkeet on kehitetty katselemalla eläimistä mallia.
Ainakin Ranualla ja Ähtärissä karhut kerjäävät hedelmiä noin. Ei ole näkynyt luontokuvissa vastaavaa.
> Ei ole näkynyt luontokuvissa vastaavaa.
Niistäkö se suurin totuus selviää?
Muuta totuutta ei sitten voi ollakaan!
Onkohan oikein tutkittu?
Tiedä onko luonkokuva kun on kansallispuistossa, mutta:
http://photography.nationalgeographic.com/photography/photo-of-the-day/tiger-stretch-india/
Taitaa olla kova paikka, kun mielenterveysongelmainen hörhö on luullut karhujen joogaavan.
"Taitaa olla kova paikka, kun mielenterveysongelmainen hörhö on luullut karhujen joogaavan."
Palstahäirikkö skepolla on aika tylsä kaava keskusteluun. Kaikki mikä ei tue hänen lahkonsa suppeaa maailmankuvaa on mielisairasta. Tällä kaavalla skepo paahtaa suu vaahdossa, vaikka touhun älyttömyys on kaikkien nähtävissä. Valtamediat ympäri maailmaa ovat uutisoineet joogaavan karhun ja nyt skepo syyttää näitä kärkimedioita mielisairaudesta. Kyseessä lienee jokin torjuntamekanismi, jolla skepo koittaa mielessään siirtää omia menttaaliongelmiaan muualle.
"Valtamediat ympäri maailmaa ovat uutisoineet joogaavan karhun"
Sinäkö et tajunnut, että uutisointi oli vitsi? DailyMail ei myöskään ole erityinen valtamedia vaan Seiskan ja Nyypostin väliin asettuva Britannian alemman sosiaaliluokan tunnusmerkki.
> Sinäkö et tajunnut, että uutisointi oli vitsi?
Jos vitsit uutisoidaan, niin miksi skeponen ei ollut mukana?
"Nyypostin" teidän skepojen uusi tiedotuslehti?
"Sinäkö et tajunnut, että uutisointi oli vitsi? DailyMail ei myöskään ole erityinen valtamedia vaan Seiskan ja Nyypostin väliin asettuva Britannian alemman sosiaaliluokan tunnusmerkki."
Jos skepo lukisi muutakin kuin tuota Seiska-lehteä, niin ei ehkä munaisi itseään niin pahasti hölmöydellään. Video joogaavasta karhusta näytettiin Suomessa mm. MTV3:n uutisissa.
Esimerkiksi Ranuan eläinpuiston karhut ovat "jooganneet" jo kauan. Itselläni on kuvakin Ranuan karhuista "joogaamassa".. Nyt sitten herättiin Ähtärissä ja tehtiin vanhasta ilmiöstä maailmankuulu..
Hohhhoiii!
Että skeposella on oikein kuvakin Ranuan karhuista "joogaamassa"!
Jopa tuossakin skeponen jaksaa tuoda sen äärettömän kateutensa esille.
Ei vielä riitä tuolla pillerimyynnissä esittelemäänsä uskomatonta kateutta kaikkia muita kuin niitä "oikeita" pillereitä kohtaan!
Kyllä karhu myös viheltää ja sanotaanhan sitä jumalan pojaksi.
muinaisten suomalaisten voimaeläin.
piirroksissa, esim. vanhojen satukirjojen kuvissa näkee tuollaista karhun asentoa, että ottaa kiinni varpaistaan, se on sille varmasti ihan luonnollinen venyttelemisasento.
Kaikki muut nisäkkäät venyttelevät, paitsi tyhmät urbanisoituneet ihmiset, joille pitää ERIKSEEN opastaa venyttelyä (tylsää, keinotekoista puuhaa, tyypillisesti pururadalla jollain sitä varten tehdyillä telineillä).
Itse olen täysin epäurheilullinen, mutta tuntemistani aikuisista AINOA JOKA VENYTTELEE, siis luonnostaan, suloisesti niin kuin eläimet.
Ähtärin maailmanluokan julkkikset joogaavat nyt videolla!
http://www.iltalehti.fi/nettitv/?26525939
Eihän tuo ole mitään joogaa. Siinä tehdään koskettelematta tapahtuvaa jäsenkorjailua!