Joku tarjoilee tällä palstalla nimiehdotustaan, nimihirvitystä, nimittäin nimeä Kamomilla! Siis aivan järkyttävä nimi, eikä sovi kenellekään nimeksi! Kuka tykkää nimestä Kamomilla, käsi ylös! Minusta se on aivan kamala ja mauton nimi. Kamomilla sen sijaan on kaunis nimi.
NIMIHIRVITYS
12
1258
Vastaukset
- päätä
Koetapa nyt päättää, onko KAMOMILLA mielestäsi kauhea vai ihana nimi:)
- Kauhistunut
että Kamilla sen sijaan on kaunis nimi. Tuli kirjoitusvirhe!
- Camomilla
Ja täällä sitä ollaan mun nimee TAAS haukkumassa!!! Mitä paha nimessä Camomilla on???? No mitä mieltä nimestä Kauhistunut????? Mä tykkään nimestäni!!! Eikä tällasten rääväsuiden tartte tulla haukkumaan!!! Kerroppa kuule oma nimes!!! Mä olen jo valmis haukkumaan sitä!!!!!
- idea
Mun mielestä Kamomilla on aivan ihana.. Ei tosin ehkä c:llä. :)
- lila
No eipä se mustakaan kovin hyvä nimi ole.
- Kamomila
Kamomilla täällä heips! Kiitos arvostan mielipidettänne mutta itse pidän kovasti nimestäni :)
- mamma
Kamomilla tai Camomilla aivan sama mutta todella hirveän kamala nimi. Lapsiparat jotka joutuvat moista nimeä kantamaan....huh huh!!!!!!!!!!!!!!!!!
- mika.t.
Kamomilla/camomilla on teetä! En ymmärrä miksi lapsille ei anneta kunnon nimiä.
- Camomilla
mika.t. kirjoitti:
Kamomilla/camomilla on teetä! En ymmärrä miksi lapsille ei anneta kunnon nimiä.
Äitini rakasti pienenä kamomilla-teetä. Ensin minusta olis tullut Camilla, mutta äiti muisti Camomillan. Minäkin kyllä pitäisin enemmän (K)amomillasta...:) Äitini nimi on Kamilla.
- Anonyymi
noi on erittäin kauniita nimiä ja mua ärsyttää ettei kukaan kutsu mua Kamomillaks vaikka oon pyytäny ja mun toinen nimi on Kamomilla kumpa vanhemmat ois laittanu sen mun etunimeks ja en ainakaan ite haluu mitään yleistä nimee kuten vaik Elsa tai Pinja jne ei oo siis tarkotus loukata ketään jos jollain on jompikumpi nimi minkä äskön msinitsin mut kaikki erikoiset nimet on niin kauniita ja siistejä
- LunaMaria
Minusta on kyllä kiva nimi, suloinen!
- Anonyymi
mun toinen nimi on Kamomilla ja mä rakastan sitä nimee!haluisin et se ois mun kutsuma nimi mut ei kukaan ikinä käytä sitä:(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2742164Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys161580Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2131325Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851145- 701053
Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60943TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18924- 51866
Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva126860Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61833