Nyt ikätoverit apuja!
Olen ihastunut 25 vuotiaaseen nuoreenmieheen ja olemme hänen kanssaan jo ehtineet tehdä vaikka mitä.
Tuntuu kuitenkin että välillä hän pysähtyy miettimään että mitä oikein on tekemässä, tuntuu etäiseltä ja epävarmalta. Epäilen että hän pelkää olevansa pelkkä vanhemman naisen lelu. Leluksi häntä en sanoisi, itselläni ovat tunteet 100% pelissä ja kaikesta huolimatta tuntuu että hän on parasta mitä minulle on sattunut. Aluksi kyllä ihmettelin että kuinka niin nuori mies voi olla niin aikuismainen, hänellä on talous hyvin reilassa, kotonakin on kaikki mukavuudet ja viihde-elektroniikka jollaista en ole edes itse kyennyt ikinä hankkimaan. voiko olla totta että näin hyvin menestyvä, fiksu ja kuitenkin myös poikamainen pilke silmäkulmassa kulkeva nuorimies olisi vakavasti kiinnostunut suhteesta kanssani? Olemme keskustelleet myös hänen tulevaisuuden haaveista ja näyttää siltä että hän on jo saavuttanut suurimman osan mainitsemistaan joita oli esim. Vakituinen hyvin palkattu työ, auto, vene, kodin mukavuudet, lomaosake yms. hän mainitsi että seuraavaksi olisi vuorossa omistusasunnon ostaminen joka onkin muutaman kymmenen vuoden "projekti" kuten hän sen muotoili, samassa mainitsi myös perheen perustamisen jolloin minulla alkoi soida kellot että haluaako hän todella lapsilleen äidiksi minut, jo 32 vuotiaan naisen? Olisin itse aivan valmis perheen perustamiseen joten tämä kaikki vain tuntuu liian hyvältä ollakseen totta, nyt hyvät ihmiset, kertokaa mielipiteenne, onko tämä koko suhde tuhoon tuomittu?
apua, ihastunut nuorempaan..
4
632
Vastaukset
No eipä teillä vielä suuri ikäero ole. Jos mies on muuten aikuinen ja ymmärtää, ettei elämä ole pelkkää ruusuilla tanssimista, niin anna mennä vain.
- Nature75
Allekirjoitan täsyin. Ja puuma-käsitteen voisi minun puolesta tunkea hevon vitun kuuseen.
- Jamila
No johan olet höpsö koko nainen... ;)! Katoppas Paavo Lipposta, Niinistöä ja montaa muuta kellä on paaaallljon nuorempi puoliso. Eihän se nyt iästä kiinni ole! Ja missä sanottu, että miehen pitäisi aina olla se vanhempi puolisko? Jos järjellä ajatellaan, niin itseasiassa olisikin parempi että naisella olisi itseään nuorempi kumppani. Miehen keskivrt elinikä on lyhyempi kuin naisen. Jos naisella itseään nuorempi puoliso, suuremmalla tod näköisyydellä ei tarttis olla leskenä yksinään yhtä kauan kuin jos mies olisi vanhempi.
Nykynainen ei enää ole nopeammin vanhan näköinen kuin mieskään. Myös ei hyvä että pappaikäiset enää alkaa lapsia tuhraamaan nuoremman puoliskon kanssa, lapselle huono juttu jos iskä alkaa olla ukki-iässä samaan aikaan kun kavereiden isät vielä nuorempia. Ja onhan jo tutkimuksissa todettu, että mm siittiöiden laatu huononee iän myötä.
Jatka rohkeasti elämääsi ihanan kumppanisi kanssa. JOs on kaatuakseen, suhde kaatuu muutenkin kuin iän vuoksi -ja ikäeroa ei teillä todellakaan edes paljon! Onnea ja mukavaa syksyä :)! - vaari-hop
Sano muutaman viikon ajan, että ei nyt, päätä särkee. Jos jätkä alkaa mietiskelemään syntyjä syviä,
potki perseelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657572Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305199Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2712318
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont702092Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672065Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571126Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911097Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.671079