meidän ruotsin ope pelkää meidän luokkaa. jos se sanoo että huomenna on sanakokeet ja me huudetaan että ei pidetä niin sit niitä ei oo. eli se ei uskalla uhmata meitä. se ei komenna. se ei uhkaile jälki-istunnoilla. se vaan istuu hiljaa siella pöytänsä takana kun oppilaat tekee mitä huvittaa. ja sit se ei osaa tarkistaa kokeita. aina kun saadaan kokeet niin siinä on ainaki kahden pisteen heitto. et sillee. parempii opettajii pliis!
ruotsin ope pelkää...
parempia ruotsin opei pliis
51016
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ja luulet tänne kirjoittamisella olevan mitään vaikutusta asian suhteen?
Meidänkin ussamaikka pelkää. Mua. Kun vilauttelen.
Mitä sä parempaa opettajaa haaveilet??
Ehkä kaikki ei oo mitään raivopäitä,jotku opet on tosi ujoja sanoon teineille mitään..
Ei meidäänkään ruotsin opiskelusta tullu mitää ku vaa vittuiltiin opettajalle...Arvaa vaan vituttaako nyt ku ei osaa sanoo mu oman nimensä ruotsiksi..
Että käyttäytykää niinku pitää niin voitte jopa oppiakki jotai jos saatte opettajanne uskaltautumaan opettaan...
Ole onnellinen...
Meidän ruotsin opettaja on täysi natsi. Ensinnäkin sillä on jo niin kova ääni, että korvat hajoaa jos lähellä istut, saati nyt sitten jos se huutaa. Jos tunneilla on riehumista, se jättää ihan pokkana koulun jälkeen istumaan. Lain mukaan saa kuulemma 2 tuntia istuttaa päivän päätteeksi. Ja aina riehumisesta seuraa myös älyttömästi läksyä. Taas jos on läksyt tekemättä, niin ei muuta kuin koulun jälkeen istumaan ja tekemään.
Sitten se kirjaa tosi tarkasti kaikki unohdukset ja vastaavat. Se on sanonut että ne vaikuttaa myös ratkaisevasti ruotsin numeroon. Seiskalla se antoi kahdelle meidän luokkalaiselle nelosen, eli ehdot. Ne kun lintsasivat kokeesta ja jättivät usein läksyt tekemättä.
Sit kaiken lisäksi se soittelee vielä koteihin ja uhittelee vanhemmille että huono numero on keväällä tulossa, ellei muutoksia ruotsin opiskelussa tapahdu.
Sä puhuit tosta kokeesta, et teidän maikka jättää sen pitämättä. Meillä ovi suljetaan minuutilleen kokeen alkamisaikana, eikä myöhässä tulevat pääse kokeeseen ollenkaan. Niiden on erikseen anottava tältä ruotsin opettajalta uusintakoetta. Jos koetta ei tee lukuvuoden aikana, se on automaattisesti nelonen ja ehdot ruotsista.
Näin meillä, natsi määrää...
Vaikuttaa siltä, Mirkku, että sulla on asiansa osaava, työhönsä vakavasti ja asiallisesti suhtautuva ruotsinope. Noita kun olisi lisää niin ehkä osa Suomen nuorista ei olisi niin masentavassa tilassa tällä hetkellä.