sekä ex-syöppis,sp-09,kivikoura, horo , mökin muija,,ja kaikki te,jotka sairastatte syöpää tai olette entisiä syöpäpotilaita jotka haluavat tukea meitä uusia sairastuneita.
Minulle alkavat syöpähoidot lokakuussa, saan taxo-ceff herceptin sekä sädehoidot.
Kiitos sinulle KIZZ3. että kysyit minua ja muistit,olen lukenut palstaa ja en ole vielä varma siitä,haluanko jatkaa täällä hoitojen alettua,mielestäni täällä ei ole ihan sellaista tukea,mitä oletan syöpään sairastuneen hakevan tällaisesta paikasta.
Kaikki sympatiani ovat " kuollut jo eilen " kirjoittajan puolella joitakin kirjoittajia vastaan.
Minulle alkavat syöpähoidot lokakuussa, saan taxo-ceff herceptin sekä sädehoidot.
Kiitos sinulle KIZZ3. että kysyit minua ja muistit,olen lukenut palstaa ja en ole vielä varma siitä,haluanko jatkaa täällä hoitojen alettua,mielestäni täällä ei ole ihan sellaista tukea,mitä oletan syöpään sairastuneen hakevan tällaisesta paikasta.
Kaikki sympatiani ovat " kuollut jo eilen " kirjoittajan puolella joitakin kirjoittajia vastaan.
Vastaukset 17
Vanhimmat
nimimerkki Minttu,kirjoita tänne sittenkin kun hoitosi ovat alkaneet,olen 100%.varma,että saat täältä tarvitsemaasi tukea kunhan vaan jätät epäasialliset viestit huomiotta,toivon että jaksat kaikki edessä olevat hoidot ja paranet syövästäsi.
neuvostasi syöpäpotilas ja kaikkea hyvää sinulle,toivon ja rukoilen että paranet syövästäsi.
Minä toivon sinulle paljon voimia alkaviin hoitoihin. Olen itse saanut täältä paljon tukea silloin kun sairastin. Minä en ole kenenkään puolella enkä ketään vastaan, olen ennenkin sanonut tämän; meillä on yksi yhteinen vihollinen, syöpä. Jokainen yrittää selvitä sairaudestaan omalla tavalla, toinen ei aina ymmärrä toista, mutta yritetään kuitenkin elää sovussa keskenämme, yhdessä vihollistamme syöpää vastaan!
toivotuksestasi,mutta sanon vieläkin,että he jotka kirjoittivat pahaa syöpäpotilaalle " kuollut jo eilen ",niin heille minulla ei ole minkäänlaista sympatiaa.
Luulen,että itse syövän sairastaneet eivät voi kirjoittaa noin toiselle syöpäpotilaalle,miten he kirjoittivat .Te kaikki voisitte lukea hänen bloginsa ennen kuin alatte arvostelemaan hänen kirjoituksiaan.
Tule sellaisena kuin olet, tänne sopii, ja mikä parasta täällä voi olla oma itsensä.
Elämä on ihanaa, kun sen oikein oivaltaa...
aionkin olla,mikäli huomaan,että hoitojen alettua lokakuun 6.päivä haluan vielä kirjoittaa tänne.
Haluan myös sanoa että en jaksa mitään epärehellisiä kirjoituksia,ne erotan joukosta heti,sen verran minulla on työnikin takia ihmiskokemusta,vaikka olenkin vielä aika nuori, täytän marraskuussa 36.vuotta.
Minä olin 39 kun sairastuin
Tosi kiva kuulla sinusta!Hyvä kun hoito-aikataulusi on selvillä,tilanne sikäli selkiytynyt.Sinulla muuten sama hoito kuin mulla,mutta minulta jää tuo Herceptin pois,koska syöpätyyppini on her 2 neg.Yritä pysyä remmissä mukana ja jättää asiattomat viestit huomiotta !Minun sympatiani ovat myös kuollutjo eilisen puolella ja tuntuu,että kenen voisi olla olematta,kun nuori nainen sairastuu vakavaan syöpään.Sain itse maanantaina kolmannen taxon ja nyt juuri "pahin aika " meneillään.Onneksi pikkuvaivoja vaan,ruoka ei maistu ja väsyttää.Tämän kyllä kestää,kun tietää että ensiviikolla on taas OK olo ja melkein 2 normaalia,touhukasta viikkoa edessä.Nyt Minttu keräilet vaan voimia,lepäät,ulkoilet,syöt terveellisesti,olet sitten lokakuun alussa hyvässä kunnossa.Uskon ja toivon,että selviät näistä hoidoista pikkuvaivoilla.Toivottavasti kuulemme sinusta ja hoitojen edistymisestä jatkossakin!!!
Nyt tuli itku,KIZZ3. herkistyin niin sinun vastauksestasi että nyt vihdoin viimein itken,anteeksi mutta tämä on sitä hyvää itkua,kirjoitetaan taas kunhan näen näppäimet:-)))
että pystyt itkemään,Minttu,se helpottaa oloasi ja huomaan että tämä nimimerkki: KIZZ3. on tärkeä tukihenkilö tälle palstalle vaikka on itsekkin parhaillaan syöpää sairastava ja saa raskaita hoitoja.
Itke Minttu itkusi pois,se itkun aika tulee meille jokaiselle syöpään sairastuneeelle joskus,vaikka kuinka yrittäisimme olle vahvoja.
Itken kanssasi ja toivon että paranet syövästäsi.
vielä sinulle että myöskin kaikki minun sympatiani ovat nuoren kuolin jo eilen syöpää sairastavan puolelle,kuten sinunkin.
Kiitos että olet olemassa ,samoin kiitos sinulle mummo 62. Hyvää yötä:))))
mitä tekstiä,jestas sentään mitä kirjoitat.
kaikkea hyvää sinulle, KIZZ3 ja mummo kirjoittivatkin jo kaiken minkä minä meinasin kirjoittaa.luen säänölliseti kuollut jo eilen.blogia myös,on niin ikävää kun nuoret ihmiset sairastuvat syöpään,mutta se ei katso ikää,sen me kaikki olemme huomanneet lähipäivien aikana.toivon että jaksat kirjoitella ja kertoa miten sinulla menee.tsemppiä sinulle ja onnea tuleville hoidoille,että kestät ne ilman sen suurempia sivuvaikutuksia.
kaikkea hyvää muillekkin palstalisille,itse olen löytänyt "itseni" tältä palstalta,mikä tuntuu hyvältä,sillä ei moni ihminen joka ei ole syöpää itse läpi käynnyt varmasti ymärrä meidän tilannetta/tunteita,tänne on helppo kirjoittaa kaikesta.kiitos teille palstalaisille.luen vain ne jutut mitkä ovat todellisia ja jätän lukematta ne,jotka vaikuttavat "oudoilta",miksi tuhlata energiaansa moiseen.on niin paljon muuta tärkeämpääkin elämässä.
Hyvää lauantaita palstalaisille
...on horo??
No joo, tuostahan tulee mieleen mitä vain.
Luulen, että aloittaja tarkoitti nimimerkkiä HRO.