Mielipiteitä

Moicca, mitä mieltä olette nimistä

Linda Ada Marija
ja
Linda Milla Marija

?? :)
3225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi Marija, miksei Maria kelpaa?

Äänestä
  • Marija on kyllä hiukan hassu. kuulostaa joltain murteelta. Mielummin Maria tai Marja.
    Linda Ada Marija/Maria on noista parempi.

    Äänestä

Linda Ada on mielestäni vähän liikaa: dada, daada, daada, daada, kiitää alla autostrada.
Marija vie ajatukset entisiin itäblokin maihin. Ellei teillä ole kytkentöjä sinne, en suosittele.
Milla Mari(j)a taas muistuttaa Milla Magiaa.
Entäpä Linda Maria?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


beibi kirjoitti:

Moicca, mitä mieltä olette nimistä

Linda Ada Marija
ja
Linda Milla Marija

?? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu