Pidä aina, mieluummin kätesi ulottuvilla yrttitippoja nimeltään Carmolis. Tämä tuote vastaa meikällä ainakin melkein Ventoline imaisua.
Heräsin yöllä selälläni nukuttuani pahaan hengenahdistukseen. Näykkäsin suoraan hiukan mainittua monista lääkeyrteistä valmistettua tuotetta.
Jo vain kurkun lima irtosi. Vaikutus tehostuu, jos voi hengittää nenän kautta. Pullossa on n. 80ml. Hinta lie n. 10€ paikkeilla.
Hapensaantivaikeuksia?
9
3719
Vastaukset
- astmaa v -69
noita tippoja otat? Vai mistä hengenahdistuksesta on kyse?
- yrttitipat
Astmakohtauksista näissä on kyse. Ventoline Diskuksesta just vetäisin lievittävän henkäyksen. Kumma vaan kun reseptissä lukee yskään 2-3 kertaa päivässä.
Nää Carmolistipat ja Karmoliitta Munkin tipat jelppaavat melkein yhtä hyvin. - y-tipat
yrttitipat kirjoitti:
Astmakohtauksista näissä on kyse. Ventoline Diskuksesta just vetäisin lievittävän henkäyksen. Kumma vaan kun reseptissä lukee yskään 2-3 kertaa päivässä.
Nää Carmolistipat ja Karmoliitta Munkin tipat jelppaavat melkein yhtä hyvin.Aivan tavalliseen yskään ja nuhan aiheuttamaan nenän tukkoisuuteenkin.
- hypervettilaatio
y-tipat kirjoitti:
Aivan tavalliseen yskään ja nuhan aiheuttamaan nenän tukkoisuuteenkin.
http://ohjepankki.vsshp.fi/fi/3086/6954
ja puhallus paperipussiin ja samaa ilmaa hengietään takas. - yrttitipat
hypervettilaatio kirjoitti:
http://ohjepankki.vsshp.fi/fi/3086/6954
ja puhallus paperipussiin ja samaa ilmaa hengietään takas.Sisätiloissa ollessani näin lämmitysaikana, saan näitä astmakohtauksia. Tänäänkin kahvipöydän ääressä. Otin Ventoline annoksen ja päälle Carmolistippoi.
- karmoliitta munkki
"Pidä aina, mieluummin kätesi ulottuvilla yrttitippoja nimeltään Karmoliitta munkkitipat.
Ovat ainakin yhtä tehokkaita, paljon paremman makuisia ja maksavat vain puolet yllä mainostetuista kalliin apteekkiketjun mainostamista.. - Anonyymi
Nimeltään KARMOLIITTA Yrttitipat on vastaavanlainen valmiste, paljon paremman makuinen ja puolet halvempi !
- Anonyymi
Saako enää mistään Karmoliittamunkin yrttitippoja? Tuntuu että on loppu joka paikasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saako enää mistään Karmoliittamunkin yrttitippoja? Tuntuu että on loppu joka paikasta.
Carmolistippoja näkyy ainakin Yliopiston apteekista saatavana, jos ei kivijalkakaupassa ole niin verkkokaupassa on. Melkoinen hintaero on tuotteella, kun esim vitaravinteen verkkokaupassa 9.70 ja yliopiston apteekissa 15.90 ja joissakin vielä kalliimpi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2334169Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1122634Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit402380Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811436Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161426- 481169
- 781087
- 59963
- 45936
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58921