Hapensaantivaikeuksia?

yrttitipat

Pidä aina, mieluummin kätesi ulottuvilla yrttitippoja nimeltään Carmolis. Tämä tuote vastaa meikällä ainakin melkein Ventoline imaisua.
Heräsin yöllä selälläni nukuttuani pahaan hengenahdistukseen. Näykkäsin suoraan hiukan mainittua monista lääkeyrteistä valmistettua tuotetta.
Jo vain kurkun lima irtosi. Vaikutus tehostuu, jos voi hengittää nenän kautta. Pullossa on n. 80ml. Hinta lie n. 10€ paikkeilla.

7

3440

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • astmaa v -69

      noita tippoja otat? Vai mistä hengenahdistuksesta on kyse?

      • yrttitipat

        Astmakohtauksista näissä on kyse. Ventoline Diskuksesta just vetäisin lievittävän henkäyksen. Kumma vaan kun reseptissä lukee yskään 2-3 kertaa päivässä.
        Nää Carmolistipat ja Karmoliitta Munkin tipat jelppaavat melkein yhtä hyvin.


      • y-tipat
        yrttitipat kirjoitti:

        Astmakohtauksista näissä on kyse. Ventoline Diskuksesta just vetäisin lievittävän henkäyksen. Kumma vaan kun reseptissä lukee yskään 2-3 kertaa päivässä.
        Nää Carmolistipat ja Karmoliitta Munkin tipat jelppaavat melkein yhtä hyvin.

        Aivan tavalliseen yskään ja nuhan aiheuttamaan nenän tukkoisuuteenkin.


      • hypervettilaatio

      • yrttitipat
        hypervettilaatio kirjoitti:

        http://ohjepankki.vsshp.fi/fi/3086/6954
        ja puhallus paperipussiin ja samaa ilmaa hengietään takas.

        Sisätiloissa ollessani näin lämmitysaikana, saan näitä astmakohtauksia. Tänäänkin kahvipöydän ääressä. Otin Ventoline annoksen ja päälle Carmolistippoi.


    • karmoliitta munkki

      "Pidä aina, mieluummin kätesi ulottuvilla yrttitippoja nimeltään Karmoliitta munkkitipat.
      Ovat ainakin yhtä tehokkaita, paljon paremman makuisia ja maksavat vain puolet yllä mainostetuista kalliin apteekkiketjun mainostamista..

    • Anonyymi

      Nimeltään KARMOLIITTA Yrttitipat on vastaavanlainen valmiste, paljon paremman makuinen ja puolet halvempi !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      234
      4512
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2944
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2443
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1747
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1419
    6. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      21
      1291
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      83
      1222
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      939
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      918
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      884
    Aihe