Elikkäs löytyykö täältä Fuengirolassa käyneitä????? Jos kertoisitte kaupungista ja - kaupungista. Itse olen aivan parin viikon päästä lähdössä n. kuukauden reissulle sinnepäin :)
FUENGIROLA
räpsä-roope
41747
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Harjoituksen vuoksi kokeile asua viikko vaikkapa porissa, ei juuri eroa huomaa. Yhtä kateellisia ja pahaa toisista puhuvia ovat myös fuengirolassa!
Alkuperäisethän eivät juuri suomea ymmärrä, joten niistä viis, ne kohtelevat sinua muutenkin kuin ilmaa!
Asia ei voisi paremmin ilmaista. Samaa pätee kaikkiin suomalaisiin isompiin ja pienempiin käpykyliinkin. Kokemusta muista maista ja paikoista paitsi Fugesta. Enkä usko sen olevan mitenkään erilainen tai poikkeava missään suhteessa.
Hyvä paikka,sinne on aikomus lähiviikoina lähteä. Oletko vuokrannut asunnon ja keneltä.me on oltu Suomi-talossa.
Värjää räpsä tukkas mustaks ja vähän itseruskettavaa naamaan,on suomi baarissa varmaa pesää.Älä puhu mitään tartu vaan tiukasti hanuriin niin täydestä menee.