Olin myyntityössä jokin aika sitten. Kauppasin puhelimen välityksellä ihmisille lehtitilauksia. No, mummot kertoivat minulle, että "Meillä on sellainen lehtirinki, että kierrätämme lehtiä jolloin saa lukea ilmaiseksi."
On se järkyttävää nykyään tämä eläkeläisten harjoittama lehtipiratismi! Miettikää, ne saavat ilmaiseksi lukea lehtiä joista OIKEASTI PITÄISI MAKSAA! Oli selvää että siinä koko ajan tarkoituksella haitattiin meidän lehtitalon bisnestä! Meikäläinen ei päässyt hyville provikoille mummojen PIRATISMIN TAKIA! Miten tämä voidaan sallia nyky-Suomessa?
Lehtipiratismi
Yogg
4
1180
Vastaukset 4
- puhelin soi, helou
Ammu ittes!
Kyllä nyt pitäisi tiukentaa lainsäädäntöä siten että tällainen piratismi ei olisi mahdollista! Mummelit aiheuttavat lehtitaloille vuosittain miljoonien menetykset. Miksei tähän ole jo puututtu?
- Brutukseni
EIhän tämä vetele!
PITÄÄHÄN MAFIAAAAAAAAAN saada osa rahoista! ILMAISEKSI LUKEVAT! Kirjastoihin pääsymaksut! - Kelol
Ei sitä voi estää, hyvähän se vain on jos eläkeläisillä on tälläista toimintaa. Säästävätpä pennejään. Kaikki suuret lehdet ovat muutenkin jo nettissä ilmaiseksi. (mainostuloilla toimivat)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271269
- 791160
- 77631
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9578- 17541
- 47523
- 44485
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115469- 41462
- 16457