Ollaan menossa Guardalavacaan tammikuussa ja varattu tuo Amigo Atlantico, mutta nyt luettuamme noita "kivoja" juttuja sieltä, harkitsemme vakavasti vaihtamista Sol Rioon jos vaan mahtuu vielä. Onko ihmisillä kokemusta näistä tai osaatteko sanoa kumpaako suosittelette enemmän? Tietysti tähdillä on varmaan jotain merkitystä.. Ja jos elämä keskittyy hotellialueelle olis tietysti kivaa jos se olisi hyvä alue. Entä lähikaupungit, huomasin, että lähellä on Gibaran 70 000 asukkaan kaupunki (20 km) onko turvallista tai mielenkiintoista vierailla? Suurkiitokset :))
Vastaukset 1
- kuuban matkailija
Hei,
Olimme viime tammikuussa Kuubassa. Olimme Havannassa ja Guardalavacassa (siellä meillä oli rantahotelli Playa Pesquero). Kävimme eräänä päivänä katsomassa Guardalavacan kylän ja kyllä oli pikkuinen paikka.
Se oli äkkiä nähty.
Suosittelen kyllä kun Kuubaan asti menee, käy Havannassa. Siellä on paljon nähtävää ja Havannan elämänmeno on näkemisen arvoinen. Ainakin kerran kannattaa käydä tutustumassa siihen. Havannassa meillä oli hyvä hotelli Parque Central, http://www.hotelparquecentral.com/ . Havannan reissun jälkeen oli kiva relata hotellialueella.
Hyvää matkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371483- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69926- 68733
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi250726PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56723- 37609
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33561Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7561- 39537