Mietinpä vain onko laillista ravintola red piken näyttää televisiosta pornoa asiakkailleen??
Ohikulku matkalla käväsimme ko.baarissa eilen illalla morjestamassa tuttuamme ja kuulimme kuinka joku nais asiakas sanoi henkilökunnalle asiasta, jonka koki epämiellyttävänä...kuten varmasti moni muukin baarin asiakas!! vaan henkilökuntapa ei tehnyt asian eteen mitään...sanoivat vaan tälle naiselle että muutama mies haluaa sitä katsella!
Olen pitänyt ko. baaria laadukkaana, vaikkakin joskus myös alaikäisiä olen paikalla nähnyt, mutta kyllä nyt muuttui mielipiteeni.
Ohikulku matkalla käväsimme ko.baarissa eilen illalla morjestamassa tuttuamme ja kuulimme kuinka joku nais asiakas sanoi henkilökunnalle asiasta, jonka koki epämiellyttävänä...kuten varmasti moni muukin baarin asiakas!! vaan henkilökuntapa ei tehnyt asian eteen mitään...sanoivat vaan tälle naiselle että muutama mies haluaa sitä katsella!
Olen pitänyt ko. baaria laadukkaana, vaikkakin joskus myös alaikäisiä olen paikalla nähnyt, mutta kyllä nyt muuttui mielipiteeni.
Vastaukset 17
Vanhimmat
ETTÄ MITÄ!!!!!!!
Siinä ulkona tupakoivat asiakkaat kuseskelevat ja juovat RAVINTOLASTA OSTETTUJA PAUKKUJAAN KADULLA,joka ei taas ole anniskelualuetta.Mitähän mahtaa lainkirjain täyttyä.Ps.Minua ei haittaa vaan ihmetyttää eikö nykyisin ole mitään valvontaa?
Antaa poikien runkata siellä vessassa niin eivät siten ole kylänpinnassa raiskailemassa.Porno miehen tiellä pitää.
"olen pitänyt ko. baaria laadukkaana? Juma mikä Urpo ! Suhteellisuuden taju kateissa sulla.
Et ole ilmeisesti kiertänyt kuin keskikalja räkälöitä.....
Maksulliset kanavat olivat ilmaisia ko. iltana, jotenpientä harkintaa.....kirkossakin saa käydä.
Ollut kaupan ja käytössä jo pitkään.mut niistä ei saa puhua??
No mitäs tuosta, onhan siellä katseltu ihan live "jynkkyäkin" ravintelin saniteettitilojen puolella.
Ps. Keuruulta et löydä laadukasta baaria
nyt omassa baarissa näyttää mitä vaan, ei siellä ole pakko ahistua.
Mitäs vikaa pornossa on? Tappamistako pitäisi näyttää?
Sitä voi seuraavalla kerralla mennä vaikka bunkkeriin, sieltä ei mitään eroottista pitäisi löytyä...
Voimia!!!
Toimintaa siihen baariin.Nimittäin siellä on myös eläinseksin ystäviä puhumattakaan puppelipojista.Näihin on myös virkavalta puuttunut!
silläviisii!!!
Kyllähän se tiedetään!
Nythän teillä asioista tietävillä olisi mahdollisuus perustaa keuruulle mieleisenne ravintola/ baari!
Ei muuta kun alkoholi/ anniskelulupaa hakemaan niin saatte sen tasokkaan ravintolan pystyyn=) Kunhan vaan ei käy niin kuin kävi esim B52:lle, Amorelle tai K6:lle! Rohkea rokan syö! Kenellä on uskallusta?? Tuskin ainakaan näiden viestien kirjoittajilla kun on aika AROMAA juttua;)
Ei menesty minkäänlainen kunnollinen ravintola "lompparia"lukuunottamatta.(oli lomaliiton kannattavin yksikkö)no se siitä.Kun Keuruulla menee iltaisin johonkin keskustan RÄKÄLÖISTÄ on siitä huvittavuus kaukana.Mitä B-52 seen tulee niin kyseessä oli aivan muut intressit kuin ravintolan pärjääminen Amorellat ja K-6 set olivat taas näiden karvkäsien bisneksiä.Niissä veronkierto ei ole niin helppoa kuin pizza hommissa; )).Olisikin hyvä jos joku perustaisi Sinne Keuruulle oikean ravintolan.
Kukaanhan ei ketään pakota menemään näihin räkälöihin, se on ihan vapaaehtoista! Ja ilman näitä räkälöitä kyseisessä "kaupungissa" ei olisi ainuttakaan paikkaa rantatietä ja omaa kämppää lukuunottamatta missä oluensa särpisi! Eli ei tästä kannata numeroa tehdä vaan ottakaa sitä olutta kotona kaikessa rauhassa, eipä mene vähät rahatkaan vaan voi hyvisssä-mielin sijoittaa ne vaikka lottoon ja toivoa lujaa että onni potkisi edes joskus! Aika typerää touhua täällä nimettömänä arvostella/ haukkua toisia ihmisiä jotka tuskin ovat mitään pahaa näille kirjoittajille koskaan tehneet! Mutta tämmöisiähän nämä keskustelupaikat ovat ja sanahan toki on vapaa=) Tänään kirjoittelin ensimmäistä kertaa tänne sivustolle ja saakin olla viimeinen kerta! Tähänkin varmasti joku valopää vastailee omia järkeviä vastauksiaan mutta enpä onneksi niitä ole lukemassa=) Mutta toivottelen mukavaa syksyn jatkoa keuruulaisille ja pitäkäähän lippu korkealla.
Nyt keskustassa on tasokkaampikin ravintola.
hyvä ja halpa.
käy kaupaksi???
Eikös lompparissa ja hesperiassa ..korpilahden helenassa ym..
ole joskus pyöriny bordelli???
Ja JKL punainen lyhty. siellä tais olla eri väristäkin tarjolla jos oli kysyntää??
Ei ole laitonta näyttää pornoa ravintolassa.Tuletko tänne tosissasi moralisoimaan ravintolapornosta?Oletko koskaan jäänyt kiinni vaatehuoneessa runkkaamisesta jos vastasit et,eikö olekin hyväpaikka.