KAIKKI

.

Rakennus luvat ja määräykset on tehty ainoastaan rakennus teolisuuden edun mukaisesti joka on naamioitu ostajan eduksi joka nostaa rakennus kustanukset .
Esim. omistan metsää jossa on puuta josta saan rakennus materaalia mutta en saa käyttää omaa puuta koska ei ole laatu tarkastettu ja leimattua eli joudun myymään puuta sahalle 7m;ä jotta saan leimattua puuta 1m:n 2. Usiin taloihin koneelinen ilmastointi on pakollien(painvoima ilmastointi ei käy enään).

2

531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvä veli..

      ...sahaa puut märkänä ja pistää ne nopeasti eteenpäin nopeiden voittojen toivossa. Varastossa kun ei nykyään saa olla pääomaa kiinni.

      Sitten ne puut ovat sitä "nykyajan puuta" eli helvetin kieroa kankea ja sikahintaista! Ei paljoa se leima lohduta, kun puu on käyttökelvotonta.

      Laita vaan omaa lautaa taloon kiinni. Tulee paljon parempi. Pihaan voit ottaa pienen kuorman leimattua puuta tarkastajan hämäämiseksi. Niitä leimattuja puita voi pätkiä ja levitellä pitkin työmaata.

      Niin ja aika usein pääkaupunkiseudun kaavoissa määrätään mitä kiveä ja mitä taimea ja kuinka paljon pitää pihalle laittaa. Samoin ollaan speksattu vaatimukset siten, että vain yhden talotoimittajan talot käyvät. Eikä liene yllätys, että kaavoittaja on monasti osakkaana näissä firmoissa....

      • .

        KYSYMYS ONKO TUOLLAISEEN PAKKO SUOSTUA JA ONKO PAKKO TEHDÄ "PASKAA" JOTTA SAA HYVKSYNNÄN RAKENNUSTARKASTAJALTA


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3235
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3087
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2447
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      2197
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1903
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1800
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1616
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1405
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1290
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      81
      1132
    Aihe