Yritin liittää monitoimilaitteen (Canon pixma mp620) puhelimeeni (nokia n900) Tarkoituksenani olisi ollut tulostaa kuvat suoraan puhelimesta valokuvapaperille.Kytkin laitteet keskenään usb-johdolla (puhelimen mukana tuli johto jossa toinen pää miniusbi ja toinen normaali usb
Tulostin heittää viegesanoman että havaittu uhteensopimaton laite.
Puhelin kyselee vuorostaan että käytetäänko masasamuistilaa vai pc suite tilaa
Onko kuirenkin nyt niin ettei tulostin susotu yhteistyöhön luurin kanssa!
Miten on,onko apuja asiaan olemassa?
Kuvien tulostus puhelimesta
3
2531
Vastaukset
- Kuju Keekkerberg
Luuriin kytkettäessä pitää valita PictBridge jotta suora tulostus on edes käytännössä mahdollista. Ja pitää olla tulostin joka tuota valintaa tukee. Tulostimesi ainakin speksien mukaan on tällainen joten luurista valitset PictBridge ja homman pitäisi toimia.
- Kuju Keekkerberg
Jaa, katoin tuosta yhdestä suomenkielisestä noksusta niin se on kuvansiirto suomeksi jos ei PictBridgeä löydy vaihtoehtona. Jos ei tule vaihtoehtoa kun lykkäät usbin luuriin niin yhteysasetuksista muuta usb:n kohtaan tuo kuvansiirto.
- 1 plus 7
Kuju Keekkerberg kirjoitti:
Jaa, katoin tuosta yhdestä suomenkielisestä noksusta niin se on kuvansiirto suomeksi jos ei PictBridgeä löydy vaihtoehtona. Jos ei tule vaihtoehtoa kun lykkäät usbin luuriin niin yhteysasetuksista muuta usb:n kohtaan tuo kuvansiirto.
Mistähän puhelimesta PicBridge löytyy?
Kun lykkään luurin kiinni tulostimeen niin puhelimen tulee näkyville massamuistitila (josta kuvia ei löydy) tai tuo pc suite vaihtoehto
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222227Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739430Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.287421Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3216610Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796281SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805884Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot324908HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.944555Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm974319"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770