nykiminen...

missä vois vika olla? ei meinaa kierrokset pysyä ja nykii aikaslailla kun liikkeellee lähtee.. eikä pakoputkikaan tupruta tasasesti.. tuleekohan kalliiksi..? tulpat vaihdoin.. ei ollu ainakaan vika siinä... heh..
8591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

alipainevuoto,elikkä ilmanputsarin lähellä on letkuja siinä on T-kappale joka minulla oli murtunut senkun vaihdoin niin nykimiset loppuivat,voihan vika olla tulpien johdoissakin,tai sitten jotain muuta

Äänestä

Minkä vuoden Mondeo ja paljonko ajettu? Onko nykimistä ja huonoa tehoa koko kierrosalueella?

Äänestä
  • mondeo on vuoden 99.. 200 000 on ajettu.. jep koko kierrosalueella..

    Äänestä

vaihtoehtoisia vikapaikkoja ja syitä on niin monia, että turha lähteä arvuuttelemaan näkemättä.

Äänestä

Meillä 02- heittäytyi pari vuotta sitten nykimään, syynä oli huonosti paikoillaan ollut tulpan johto.
Putsasin öljyn lisäyksessä suojakannen alle päässyttä ylimääräistä öljyä enkä huomannut suoja kantta irroittaessa/takasiinlaitettaessa että kansi oli napanut mukanaan yhden tulpan johdon "hieman" irti.
Nykiminen loppui kun vain sain painettua johdon kunnolla pohjaan takaisin.

Äänestä

Ihmeen sitkis sissi ko foortia jaksaa laitella..vika lähtee jos viet auton purkaamolle ja sielt sulattoo.. Jos oot ajanu 200000km foortil ni huh huh.. Koht hajoo aski,murrokset yms.. Pistä paska paalii

Äänestä
  • Eihän 200 000 km ole Fordille vasta kuin sisäänajo. Kone kestää oikealla käytöllä täältä ikuisuuteen ja takaisin. Vaihteistokin on taattua laatua ja vain idiootti saa sen normiajossa rikki. Kuudes Ford alla ja huolettomia kilometrejä takana niin paljon, että muut ovat kateellisia.

    Välillä sorruin mm. Fiatiin, Roveriin, Lanciaan, Toyotaan ja Opeliin, mutta eivät ne olleet luotettavia. Kaikista autoistani Ford on ollut huolettomin käyttää. Mondeo se on seuraavakin auto, vaikka välillä katse kääntyikin Citroen C5:n suuntaan. Kunhan saavat sen luotettavuuden Mondeon tasolle, niin ehkäpä sitten on Citikan vuoro.

    Äänestä

  • Ford x 6= laatua kirjoitti:

    Eihän 200 000 km ole Fordille vasta kuin sisäänajo. Kone kestää oikealla käytöllä täältä ikuisuuteen ja takaisin. Vaihteistokin on taattua laatua ja vain idiootti saa sen normiajossa rikki. Kuudes Ford alla ja huolettomia kilometrejä takana niin paljon, että muut ovat kateellisia.

    Välillä sorruin mm. Fiatiin, Roveriin, Lanciaan, Toyotaan ja Opeliin, mutta eivät ne olleet luotettavia. Kaikista autoistani Ford on ollut huolettomin käyttää. Mondeo se on seuraavakin auto, vaikka välillä katse kääntyikin Citroen C5:n suuntaan. Kunhan saavat sen luotettavuuden Mondeon tasolle, niin ehkäpä sitten on Citikan vuoro.

    Kuudes foorti alla ja mukana Fiatia, Roveria, Lanciaa, Toyotaa ja Opelia.

    Ethän sinä ole edes autolla ajanut vaan koko ajan ropposta vaihtamassa toiseen ropposeen. Pidä nys edes yhtä autoa sen kymmenen vuotta ja kerro sitten kokemuksia röhisevällä rintaäänellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei osaa korjata.. kirjoitti:

missä vois vika olla? ei meinaa kierrokset pysyä ja nykii aikaslailla kun liikkeellee lähtee.. eikä pakoputkikaan tupruta tasasesti.. tuleekohan kalliiksi..? tulpat vaihdoin.. ei ollu ainakaan vika siinä... heh..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu