Ajastin

Windows xp on käyttis miten onko jotain ajastinta jos kone on päällä niin muistuttaisi tai avaisi automaattisesti selaimen ja tietyn sivun ? onko jotain ohjelmaa vai onko käyttiksessä mitään tollaista juttua voi siis ajastaa selaimen aukeamaan vaikka klo: 10:00 aamulla.
2302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onnistuu.
Mene tehtävien ajoitukseen ja luo uusi ajoitettu tehtävä.
Laita tehtävän komentoriville ao. komento ilman lainausmerkkejä ja halutulla osoitteella
"iexplore http://www.omaosoite.fi"
Määrittele tehtävän suoritusaika/ajat.

Äänestä
  • Thanx very much tätä tarkoitin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Specialisti_ kirjoitti:

Windows xp on käyttis miten onko jotain ajastinta jos kone on päällä niin muistuttaisi tai avaisi automaattisesti selaimen ja tietyn sivun ? onko jotain ohjelmaa vai onko käyttiksessä mitään tollaista juttua voi siis ajastaa selaimen aukeamaan vaikka klo: 10:00 aamulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu