Husky/beagle mix!?

heinuzka

Onko tullut vastaan tai onko omistuksessa tälläistä rotu mixiä?
Lähinnä kiinnostais toi luonne että minkälainen se on ja kuinka viettinen kyseinen koira on kun huskylla on viettiä ja beaglellä vielä enemmän niin mahtaako tälläisestä tulla isompaakin ongelmaa kun tarkoitus olisi ihan perhe koiraksi tälläistä ottaa? kertokaa kokemuksia vapaasti.:)
Narttu mulle on tulossa ja on todella kaunis tapaus mutta ite en ole vielä tälläistä koira rotua omistanut.
Kiitos!:)

1

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KaisaEk

      Hei!
      Tuliko tuo husky beagle tyttö teille? Miten teillä siinä tapauksessa on mennyt sen kanssa?

      Näen että kirjoituksestasi on jo yli vuosi, mutta minun on nyt vain pakko kirjoittaa tähän vastaus. Meille nimittäin tuli reilu vuosi sitten husky/beagle narttu! Tämähän on suht harvinainen sekoitus, joten mietin tässä, että voisivatkohan tyttömme olla sisaruksia??? :D
      Meillä ei ole mitään muuta tietoa Fridan (koiramme) taustasta, kun että se tuotiin sisaruksineen Virosta eläinlääkärin toimesta. Käsittääkseni kaikki pennut saivat uudet kodit Uudeltamaalta. Kuullostaako ollenkaan tutulta??
      Toivottavasti, sillä olisi kiva löytää edes yksi sisaruksista! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      126
      6673
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      57
      5743
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      85
      4467
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      94
      4376
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      142
      4169
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      84
      1486
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      382
      1389
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      29
      1298
    9. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      81
      1297
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      41
      1074
    Aihe