Tulipalo

Missäspäin kylää tuo talon tuhonnut palo oikein tapahtui. Outo oli tien nimi josta FL mainitsi.
Vissiin jotain syrjäseutua?
41457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mutta mihin voi viedä lahjoitustavaraa esim. astioita, vaatteita, jotain huonekalua ym. Haluaisin auttaa kotinsa menettänyttä perhettä, antamalla omia tavaroitani, että olisi jotain, ennenkuin taas pääsevät raiteilleen. Varmaan monella on hyviä tarpeettomia vaatteita, astioita, tuoleja, ihan mitä vaan. Tulipalossa kun ei jää mitään. Eli mikä osoite, missä lahjoituksia otetaan perheelle vastaan??

Äänestä
  • forssan seurakunta ottaa perheen puolesta lahjoitukset vastaan

    Äänestä

  • Vantaalla asuu liian paljon mamuja on villi kaupunginosa. Oliko mamuperhe 4 henkilöä kuoli

    Äänestä

Tuli palo, mutta näyttää olevan 13-vuotta sitten tapahtunutta. Ei nyt aiheuta toimenpiteitä,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pahaa jälkeä tuli kirjoitti:

Missäspäin kylää tuo talon tuhonnut palo oikein tapahtui. Outo oli tien nimi josta FL mainitsi.
Vissiin jotain syrjäseutua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu