digitaalikuva

Jos näytön yhdistää tieokoneeseen tietokoneen VDI lähdöstä VDI-VGA kaapelilla . onko mahdollista saada kuvaa näkymään digitaalisena, vai pitääkö näytössäkin olla VDI liitin.vai pitääkö ostaa uus näyttö
3501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

DVI. Ei ole mahdollista, pitää olla DVI tai HDMI, pitää ostaa uusi.

Äänestä
  • no niin ajattelin minäkin....onkohan diginäytöstä hyötyä..

    Äänestä

  • digidigidii kirjoitti:

    no niin ajattelin minäkin....onkohan diginäytöstä hyötyä..

    Parempi kuva. Näyttökortti tekee digitaalisen kuvan. Samoin näyttö toimii digitaalisesti näyttäessään kuvan. VGA liitäntäisessä systeemissä kuva muutetaan ensin analogiseksi ja sitten näytössä taas takaisin digitaaliseksi. Eikä sellainen muuntelu ainakaan paranna kuvaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


digidigidi kirjoitti:

Jos näytön yhdistää tieokoneeseen tietokoneen VDI lähdöstä VDI-VGA kaapelilla . onko mahdollista saada kuvaa näkymään digitaalisena, vai pitääkö näytössäkin olla VDI liitin.vai pitääkö ostaa uus näyttö

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu